To najbardziej efektywny napastnik Europy. Wyprzedził Mbappe i Haalanda

Portal WhoScored.com przygotował zestawienie dotyczące napastników pięciu czołowych lig Europy. Który z nich może pochwalić się najlepszą średnią gol/minuta gry? Zwycięzca raczej nikogo nie zaskoczy. I nie jest to Kylian Mbappe.

Guirassy, Mbappe, Haaland, Dowbyk, Kane
Obserwuj nas w
QSP / DPPI Media / Independent Photo Agency Srl / dpa picture alliance / Mark Pain / Alamy Stock Photo Na zdjęciu: Guirassy, Mbappe, Haaland, Dowbyk, Kane

Mbappe i Haaland musieli uznać wyższość snajpera z Bundesligi

Sezon 2023/24 właściwie dobiegł końca. Ostatnim akcentem będzie finał Ligi Mistrzów, który zostanie rozegrany w sobotę 1 czerwca. Na Wembley o tytuł najlepszej drużyny Europy zmierzą się Borussia Dortmund i Real Madryt. Obie ekipy to przedstawiciele lig top 5 Starego Kontynentu, do których zaliczamy Premier League, La Liga, Bundesligę, Serie A i Ligue 1.

POLECAMY TAKŻE

Ligowe rozgrywki w Europie były pełne wybitnych występów snajperów. Imponujące sezony zaliczyli nie tylko ci najwięksi – pojawiło się kilka “nowych” nazwisk. Jednak który z napastników był najlepszy? Portal WhoScored.com zestawił zawodników pod względem czasu, jaki potrzebowali, by strzelić gola.

Tak prezentuje się klasyfikacja najbardziej efektywnych napastników z czołowej piątki lig Europy:

  1. Harry Kane – gol co 78,9 minuty
  2. Serhou Guirassy – 79
  3. Kylian Mbappe – 79,9
  4. Erling Haaland – 94,7
  5. Alexander Isak – 107,9
  6. Alexander Sorloth – 108,3
  7. Artem Dowbyk – 108,5
  8. Benjamin Sesko – 109,1
  9. Victor Boniface – 110,9
  10. Lautaro Martinez – 111,2

Najlepszym wynikiem może pochwalić się Harry Kane, a więc gwiazda Bayernu i król strzelców Bundesligi. Anglik trafiał do siatki co 78,9 minuty. Na podium znaleźli się Serhou Guirassy i Kylian Mbappe. Pozostali zawodnicy zdobywali bramki wyraźnie rzadziej niż najlepsza trójka.

Komentarze