Florian Wirtz
Florian Wirtz PressFocus

Talent na dłużej w Leverkusen. “Przekroczył nasze oczekiwania”

Bayer Leverkusen oficjalnie poinformował o podpisaniu nowego kontraktu z jednym ze swoich największych talentów – Florianem Wirtzem. Nowa umowa 17-letniego zawodnika będzie obowiązywała do 30 czerwca 2023 roku.

Utalentowany pomocnik przebojem wdarł się do pierwszego zespołu i bardzo szybko wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie. Obecnie jest bardzo ważnym zawodnikiem drużyny, która po rundzie jesiennej zajmuje drugie miejsce w tabeli Bundesligi.

– Florian już w pierwszym roku znacznie przekroczył nasze wysokie oczekiwania – powiedział dyrektor sportowy klubu Rudi Voeller, cytowany przez oficjalną stronę. – Jego występy w Bundeslidze i na międzynarodowej arenie w Lidze Europy robią wrażenie. Jeśli będzie kontynuował swoją pracę w tej formie, Florian na pewno będzie miał wspaniałą karierę – kontynuował.

Radości z podpisania nowej umowy oraz dotychczasowego pobytu w klubie nie kryje również sam zawodnik. – Moja szybka integracja w absolutnie topowej drużynie jest fantastyczną motywacją. Sposób, w jaki zostałem powitany przez sztab trenerski, a także sposób, w jaki władze mną się opiekują – to wszystko robi wrażenie. Gram tutaj w świetnej drużynie i wierzę, że możemy razem coś wygrać. Jesteśmy na dobrej drodze, widzę do podczas każdego treningu – powiedział Wirtz.

Wirtz na boiskach Bundesligi zadebiutował 18 maja tego roku, w wygranym 4:1 meczu z Werderem Brema. Od tamtej pory wystąpił w pierwszej drużynie Bayeru 27 razy, zdobywając sześć bramek i dokładając do tego pięć asyst.

W obecnym sezonie Wirtz wystąpił w drużynie prowadzonej przez Petera Bosza w 12 ligowych spotkaniach Bundesligi. Aż 11 razy wybiegał na murawę w wyjściowym składzie. Na swoim koncie ma dwa gole i cztery asysty.

Komentarze