Niemiecki piłkarz kończy karierę w wieku 27 lat. Czuje powołanie w innym zawodzie

Hendrik Weydandt od pięciu sezonów bronił barw Hannoveru 96. Niemiec postanowił zakończyć karierę w wieku 27 lat, o czym poinformował na swoim Twitterze. Będzie pracował w firmie swojego ojca zajmującej się audytami podatkowymi.

Hendrik Weydandt
PressFocus Na zdjęciu: Hendrik Weydandt
  • Hendrik Weydandt zakończył piłkarską karierę
  • Niemiec ma dopiero 27 lat na karku
  • Od teraz będzie pracował w firmie zajmującej się audytami podatkowymi

Oficjalnie: Hendrik Weydandt odwiesza buty na kołek

Hendrik Weydandt podjął zaskakującą decyzję dla wszystkich kibiców. Niemiec w wieku 27 lat postanowił zakończyć piłkarską karierę. Obecny sezon będzie jego ostatnim. Po wygaśnięciu kontraktu z Hannoverem 96 zamierza rozpocząć pracę w firmie swojego ojca, zajmującej się audytami podatkowymi. Wcześniej ukończył studia z zarządzania biznesem w Wyższej Szkole Zawodowej w Hanowerze.

Kończy się etap mojego życia, który był niesamowicie wspaniały i pouczający. Latem rozpocznie się dla mnie nowy etap, na który naprawdę nie mogę się doczekać. Oczywiście cieszę się, że mogę zostać tutaj, w Hanowerze. Podjąłem świadomą decyzję i zdecydowałem, że swoją karierę zawodową chcę spędzić tylko w jednym klubie – powiedział Weydandt w krótkim filmiku opublikowanym na Twitterze.

Niemiecki napastnik reprezentował barwy Hannoveru od pięciu lat. W obecnym sezonie rozegrał na boiskach drugiej ligi niemieckiej 20 spotkań, w których zdobył dwie bramki oraz zanotował jedną asystę. W Bundeslidze wystąpił 26 razy i strzelił sześć goli.

Komentarze