Napastnik zadebiutował w Borussii. Wzruszający moment

Borussia Dortmund
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: Borussia Dortmund

Sebastian Haller w końcu doczekał się oficjalnego debiutu w barwach Borussii Dortmund. W 62. minucie meczu z Augsburgiem napastnik zmienił Youssufę Moukoko i zaliczył swój premierowy występ w koszulce BVB. Dla 28-latka był to jeden z najważniejszych momentów w życiu – Iworyjczyk stoczył skuteczną walkę z nowotworem i wrócił na boisko.

  • Sebastian Haller wrócił na boisko po skutecznej walce z nowotworem
  • Napastnik zadebiutował w Bundeslidze w barwach BVB
  • Borussia wygrała spotkanie z Augsburgiem

Haller zadebiutował w Bundeslidze

Wprawdzie Sebastian Haller zaliczył już dwa mecze w szeregach ekipy z Dortmundu, a w starciu z Basel popisał się hat-trickiem, jednak były to “tylko” spotkania sparingowe. Jednak dla napastnika, który wygrał najważniejszą walkę w życiu, te pojedynki miały ogromne znaczenie. Iworyjczyk pokonał chorobę i zaliczył pierwsze kontakt z piłką. Oficjalny debiut w Bundeslidze miał mieć miejsce w niedzielnej rywalizacji z Augsburgiem.

W 62. minucie zmagań na Signal Iduna Park Sebastian Haller zastąpił Youssufę Moukoko i tym samym oficjalnie zadebiutował w Bundeslidze. Iworyjczyk nie wpisał się na listę strzelców, ale bez wątpienia może swój występ zaliczyć do udanych – spędził na murawie nieco ponad pół godziny, a Borussia wygrała emocjonujący mecz.

Oficjalny kanał Bundesligi na platformie YouTube przygotował wzruszający film, w którym przedstawił historię Hallera:

Komentarze