Piłkarz Werderu Brema surowo ukarany, kuriozalne zachowanie

Werder Brema postanowił zawiesić Naby'ego Keitę do końca sezonu. Piłkarz w miniony weekend odmówił wyjazdu na mecz z Bayerem Leverkusen w 1. Bundeslidze.

Naby Keita
Obserwuj nas w
dpa picture alliance / Alamy Na zdjęciu: Naby Keita

Naby Keita zawieszony

Werder Brema w niedzielę wyraźnie uległ z Bayerem Leverkusen (0:5) na BayArenie w 29. kolejce 1. Bundesligi. W meczu nie zagrał Naby Keita, który obraził się, że trener Ole Werner nie wystawił go w wyjściowym składzie. Okazało się, że 29-latek nie wsiadł do autobusu i wrócił do domu. Konsekwencje takiego zachowanie dla zawodnika są poważne.

Zachowanie Naby’ego nie może być tolerowane przez nas jako klub – podkreśla Clemens Fritz, kierownik drużyny. Werder postanowił zawiesić Gwinejczyka do końca sezonu ze względu na jego brak dyscypliny. Jednak kontrakt obowiązujący do 2026 roku nie został rozwiązany.

Ponadto klub ogłosił, że Keita został ukarany grzywną i w nadchodzących tygodniach nie będzie trenował z drużyną. – Swoim zachowaniem zawiódł zespół w napiętej sytuacji sportowej, kadrowej i wyniósł się ponad drużynę. Nie możemy na to pozwolić. Dlatego nie było alternatywy dla naszych działań – dodano w oświadczeniu.

Przypomnijmy, że 29-letni Keita przeniósł się do Werderu z Liverpoolu w 2023 roku. Piłkarz zmagał się z licznymi urazami w bieżącym sezonie i dlatego ma na koncie raptem pięć meczów w Bundeslidze. Łącznie na niemieckich boiskach spędził 107 minut. Werder Brema, który zajmuje 12. lokatę w tabeli, w niedzielę podejmie na własnym obiekcie Stuttgart.

Komentarze