Cel transferowy Realu Madryt zostaje w Bundeslidze. Dyrektor potwierdza

Dyrektor generalny Bayeru Leverkusen Fernando Carro zapowiedział, że Florian Wirtz pozostanie w klubie na kolejny sezon. Młody gwiazdor znakomitymi występami w tej kampanii wzbudził ogromne zainteresowanie na rynku transferowym, w tym Realu Madryt.

Florian Wirtz
Obserwuj nas w
Mika Volkmann / Alamy Na zdjęciu: Florian Wirtz

Florian Wirtz pozostaje w Bayerze Leverkusen na kolejny sezon

Florian Wirtz z Bayeru Leverkusen przeżywa fantastyczny sezon 2023/24, dzięki któremu jego zespół zdobył tytuł mistrza Bundesligi. Młody zawodnik, mający zaledwie 20 lat, zdobył 17 goli i zaliczył 18 asyst prowadząc swoją drużynę do sukcesu. Swoją grą, pod wodzą Xabiego Alonso, Wirtz udowodnił, że jest jednym z najlepszych młodych piłkarzy w Europie.

Jego talent nie umknął uwadze wielkich klubów. Real Madryt wyraźnie zainteresował się Wirtzem i widzi w nim cel transferowy na przyszłość, ale nie tylko Królewscy są zainteresowani reprezentantem Niemiec. Także takie kluby jak Manchester City i Liverpool również wyraziły chęć pozyskania utalentowanego gracza.

Mimo wielkiego zainteresowania, Florian Wirtz na razie pozostanie w Bayerze Leverkusen. Dyrektor generalny Fernando Carro, potwierdził tę decyzję w niedawnym wywiadzie dla “AS” – Florian Wirtz pozostanie z nami w przyszłym sezonie. Plan jest jasny, ustalony wspólnie z jego ojcem – stwierdził.

Ogromne zainteresowanie Wirtzem jest oczywiste, jednak jak zaznaczył Carro, w piłce nożnej nie można planować zbyt daleko. Niemniej jednak, przynajmniej na najbliższy sezon, Wirtz zostaje w Leverkusen.

Ta decyzja może okazać się korzystna dla Realu Madryt. Klub ma inne priorytety transferowe na najbliższe okno, takie jak Kylian Mbappe, Alphonso Davies czy Leny Yoro. Wirtz jest w planach Królewskich, ale na przyszłość. Jego pozostanie w Bundeslidze na kolejny rok daje Realowi Madryt możliwość podjęcia próby pozyskania go w 2025 roku.

Zobacz również: Pioli znów pod presją w Milanie. Od tego zależy jego przyszłość

Komentarze