Marco Rose nowym trenerem Borussii Dortmund

Marco Rose
Marco Rose Pressfocus

Władze Borusii M’Gladbach wydały oficjalny komunikat za pośrednictwem mediów społecznościowych, że od czerwca Marco Rose nie będzie pełnił już funkcji pierwszego trenera. Oznacza to, że 44-latek latem przejmie Borussię Dortmund.

Szanowana postać w M’Gladbach

Marco Rose miał ważny kontrakt ze Źrebakami do 2022 roku. W zawartej umowie była jednak klauzula, która pozwalała 44-latkowi na odejście rok przed wygaśnięciem umowy. Niemiec w poniedziałek ogłosił swoją decyzję w klubie. Jak się okazało, została rozpatrzona pozytywnie. W zamian Borussia Dortmund zobowiązała się zapłacić pięć milionów euro za usługi Rose.

Do całej sytuacji odniósł się również dyrektor sportowy M’Gladbach, Max Eberl: W ciągu ostatnich kilku tygodni przeprowadziliśmy ze sobą wiele rozmów na temat przyszłości Marco. Niestety, teraz zdecydował, że skorzysta z klauzuli w swojej umowie, aby latem przejąć stery w Borussii Dortmund – dodał.

Niesamowity sezon Źrebaków

Przypomnijmy, że Borussia M’Gladbach wyszła z grupy Ligi Mistrzów, gdzie musiała mierzyć się z takimi zespołami, jak Inter, czy Real Madryt. Marco Rose ma jeszcze jeden plan do wykonania. Władze klubu nie ukrywają, że marzą zagrać w prestiżowych rozgrywkach europejskich w następnym sezonie, więc Źrebaki muszą wznieść się na wyżyny swoich umiejętności, żeby sezon zakończyć minimum na czwartej pozycji w tabeli. Dwuletnia przygoda Rose ze Źrebakami dobiega końca. W swoim pierwszym roku pracy na Borussia-Park zakończył sezon w TOP4, a w kolejnym awansował do 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Kto go zastąpi?

Na chwilę obecną nie jest jeszcze jasne, kto będzie nowym trenerem Borussii M’Gladbach. W Niemczech już trwają dywagacje na ten temat. Wśród potencjalnych kandydatów sklasyfikowano Floriana Kohfeldta (Werder Bremen), Jesse Marscha (RB Salzburg) i Adiego Hüttera (Eintracht Frankfurt).

Komentarze