Piłki w siatce
Piłki w siatce fot. Sport Pictures

Gnabry: Pracowaliśmy niezwykle ciężko na ten sukces

Bayern Monachium pokonał 1:0 Paris Saint-Germain w finale Ligi Mistrzów. Po zakończeniu tego spotkania radości nie krył Serge Gnabry. Ofensywny piłkarz mistrzów Niemiec pozwolił sobie tuż po meczu na krótki komentarz na temat jego przebiegu.

Czytaj dalej…

Losy rywalizacji toczonej w Lizbonie rozstrzygnęło trafienie Kingsleya Comana, który w powszechnej opinii miał coś do udowodnienia ekipie ze stolicy Francji. Tym samym Bayern wygrał Puchar Europy po raz szósty w historii.

Czas na świętowanie

– Zdobycie dzisiejszego trofeum to najlepsza rzecz, jaka mogła się nam przytrafić. Pracowaliśmy niesamowicie ciężko i ostatecznie udało nam się zostać najlepszym zespołem w Europie – mówił Gnabry w rozmowie z BT Sport.

– To finał, PSG przystąpiło do tego starcia chcąc wygrać, podobnie jak my. Nikt łatwo się nie poddaje, ale ostatecznie daliśmy radę – zaznaczył Niemiec.

– Do momentu, gdy miał miejsce wynik 0:0, to wszystko było możliwe. Oczywiście nasi rywale mieli sytuacje, ale ich nie wykorzystali na szczęście dla nas. Tymczasem nam udało się zdobyć bramkę, więc teraz możemy świętować – skwitował piłkarz.

Gnabry w trakcie kampanii 2019/2020 wystąpił łącznie w 47 spotkaniach, w których strzelił 23 gole, notując w nich również 14 asyst. 25-latek ma umowę ważną z klubem z Bawarii ważną do końca czerwca 2023 roku.

Komentarze