Legenda Bayernu broni Nagelsmanna. ”Musisz dać mu czas”

Karl-Heinz Rummenigge
Pressfocus Na zdjęciu: Karl-Heinz Rummenigge

Julian Nagelsmann jako trener Bayernu zebrał niemało krytyki. W obronie szkoleniowca stanął były prezydent klubu Karl-Heinz Rummenigge.

  • Bayern w sezonie 2021/2022 wygrał Bundesligę
  • Mistrzostwo Niemiec nie zadowala jednak w pełni monachijczyków
  • Od Juliana Nagelsmanna oczekiwano więcej w jego pierwszym sezonie

Bayern musi zaufać swojemu trenerowi

Sezon 20221/2022 był pierwszym, w którym Julian Nagelsmann poprowadził Bayern. Debiutancki rok nie był zbyt udany dla niemieckiego szkoleniowca, który wygrał Bundesligę. Jego podopieczni szybko zakończyli przygodę w krajowym pucharze. Ponadto zostali wyeliminowani w ćwierćfinale Ligi Mistrzów przez Bayern.

Nagelsmann nie musi martwić się o posadę. Ta jest raczej stabilna, aczkolwiek młody trener zdecydowanie ma nad czym pracować przed kolejnymi rozgrywkami. Zdaniem byłego wybitnego napastnika oraz prezydenta Bayernu, na korzyść aktualnego szkoleniowca działał będzie czas.

Ogólnie rzecz biorąc, to dobry, interesujący trener, który – miejmy nadzieję – zostanie w Bayernie na długo. Bo kiedy Bayern miał trenera z pewną ciągłością, to zawsze były to lata pełne sukcesów. To młody człowiek, który potrzebuje doświadczenia trenera – powiedział Karl-Heinz Rummenigge.

Dla FCB czasami nie wystarczy tylko tytuł mistrza kraju. Oczekują, że dotrą co najmniej do półfinału Ligi Mistrzów. Tego zabrakło w tym roku, odpadli z Villarreal. Oczywiście, to było rozczarowanie. Będzie musiał zostawić to za sobą. W przyszłym sezonie będzie musiał zaatakować ponownie. Musisz dać mu czas – przyznał były działacz Bayernu.

Czytaj także: Już nie jest niezbędny. Piotr Zieliński znów odbijany od ściany do ściany

Komentarze