Kownacki przypomina o sobie. Piąty gol na zapleczu

Dawid Kownacki

Swojego piątego gola w obecnym sezonie zdobył na boiskach niemieckiej 2. Bundesligi Dawid Kownacki. 24-latek wpisał się na listę strzelców Fortuny Duesseldorf w wygranym 3:0 wyjazdowym spotkaniu z VfL Osnabruck.

Mający na swoim koncie sześć występów i jednego gola w pierwszej reprezentacji Polski Kownacki wybiegł na boisko w podstawowym składzie. W 37. minucie Polak zaliczył asystę przy otwierającym wynik meczu trafieniu Kristoffera Petersona. Sam wpisał się na listę strzelców pięć minut po przerwie, wykorzystując rzut karny.

Kownacki przebywał na murawie do 62. minuty. Wówczas został zmieniony przed Rouwena Henningsa. W zespole Fortuny wystąpili również Adam Bodzek (90 minut) i Jakub Piotrowski (od 72 minuty).

W obecnym sezonie Kownacki wystąpił w 22 ligowych spotkaniach, pięć razy wpisując się na listę strzelców oraz dokładając do tego cztery asysty.