Oprawa kibiców Bayernu podczas finału LM
Oprawa kibiców Bayernu podczas finału LM fot. Przemysław Mamczak

Kimmich myślał o odejściu z Bayernu

Pomocnik Joshua Kimmich przyznał, że był okres, kiedy zastanawiał się nad odejściem z Bayernu Monachium. Reprezentant Niemiec nie powiedział wprost, kiedy to było, aczkolwiek media spekulują, że chodzi o czas, kiedy trenerem był Carlo Ancelotti.

Czytaj dalej…

24-letni zawodnik był sfrustrowany niezbyt dużą liczbą minut spędzanych na boisku, ale ostatecznie nie zdecydował się na odejście, a teraz jest jednym z filarów mistrzów Niemiec.

– Szczerze mówiąc, były okresy, kiedy było mi bardzo ciężko. Nie byłem zadowolony z liczby minut spędzanych na boisku i zastanawiałem się, czy Bayern jest dla mnie jedynym klubem na świecie powiedział Kimmich w rozmowie z Die Welt.

Za kadencji Ancelottiego Kimmich w Bundeslidze rozegrał co prawda 27 meczów, ale przeciętnie grał w nich po 57 minut. W kolejnym sezonie ta liczba wzrosła już do średnio 80 minut w 29 meczach, a w obecnych rozgrywkach Bundesligi Kimmich w 29 kolejkach za każdym razem grał od pierwszego do ostatniej minuty. Także w Lidze Mistrzów w siedmiu spotkaniach ani raz nie został zmieniony. Były zawodnik RB Lipsk w tym sezonie łącznie zagrał już w 41 razy, zdobywając dwa gole i notując 16 asyst.

Komentarze