Bundesliga: HSV bliżej awansu, trudna sytuacja Herthy

Hamburger SV
PressFocus Na zdjęciu: Hamburger SV

Hertha Berlin przegrywa z drugoligowym HSV 0:1 w pierwszym meczu barażowym o utrzymanie w Bundeslidze. Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył Reis w 57. minucie. Rewanż w następny poniedziałek.

• Hertha blisko spadku z Bundesligi
  • Zespół z Berlina na własne życzenie może pożegnać się z najwyższą klasą rozgrywkową
  • HSV po kilku latach znów może wrócić do 1. Bundesligi

Komfortowa sytuacja HSV przed rewanżem

Hertha do baraży o utrzymanie w Bundeslidze trafiła trochę na swoje życzenie w ostatniej kolejce Bundesligi. Ekipa z Berlina bardzo zachowawczo grała z Borussią Dortmund pilnując remisu, co ostatecznie się na nich zemściło. BVB zdobyło zwycięskiego gola i zgarnęło trzy punkty. Na domiar złego w doliczonym czasie gry gracze Vfb Stuttgart dzięki bramce w doliczonym czasie gry pokonali FC Koeln i ostatecznie przeskoczyli w tabeli Bundesligi Herthę.

HSV trafił do baraży rzutem na taśmę w ostatniej chwili wyprzedzając Darmstadt. Ekipa z Hamburga od trzech lat próbuje wrócić na najwyższy poziom rozgrywkowy i wreszcie ma ku temu znakomitą okazję.

Pierwsza część gry z pewnością nie należała do najciekawszych. Zawodnicy obu drużyn grali bardzo zachowawczo. Na murawie niewiele się działo, nie oglądaliśmy też zbyt wielu okazji bramkowych. Gra często toczyła się w środku pola. Tempo rozgrywania akcji było wolne, a zespoły nie angażowały zbyt dużej ilości zawodników, aby sforsować defensywę rywala. Pierwsza, nudna część gry zakończyła się bezbramkowym remisem.

W drugiej części gry obraz gry był bardzo podobny, choć HSV zdecydował się na bardziej odważne ataki. Takie nastawienie przyniosło zamierzony efekt 57. minucie. Z lewej strony pola karnego bardzo ładnym uderzeniem popisał się Reis i piłka trafiła do siatki. Zastanawiać się jedynie można, czy strzelec gola faktycznie uderzał na bramkę, czy jednak chciał dośrodkować.

Hertha próbowała gonić wynik, ale gospodarzom niewiele wychodziło w tym spotkaniu. Końcowe minuty ponownie należały do gości, którzy jeszcze chcieli podwyższyć wynik. Ostatecznie spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem HSV, którzy są w znacznie korzystniejszej sytuacji przed rewanżem, który został zaplanowany na najbliższy poniedziałek.