Stadion FC Schalke 04
Stadion FC Schalke 04 fot. Sport pictures.eu

Wagner z wotum zaufania od władz Schalke

Dyrektor sportowy FC Schalke w osobie Jochena Schneidera poinformował w trakcie środowej konferencji prasowej, że w nowym sezonie ekipę z Zagłębia Ruhry nadal będzie prowadził David Wagner. Przypomnijmy, że Schalke zakończyło sezon 2019/2020 na 12. miejscu w ligowej klasyfikacji.

Czytaj dalej…

Ekipa z Gelsenkirchen miała imponującą pierwszą część sezonu, ale w drugiej połowie rozgrywek Schalke borykało się z kłopotami. Dodajmy, że przedstawiciel Bundesligi nie wygrał w żadnym z 16 ostatnich meczów w lidze.

– Na boisku ostatnio było naprawdę źle, nie ma co do tego żadnych wątpliwości. W każdym razie staramy się patrzeć na tę sytuację na chłodno. Nie możemy dać się ponieść emocjom – powiedział działacz Schalke w trakcie konferencji prasowej cytowanej przez Bulinews.com.

– Graliśmy atrakcyjną dla oka piłkę nożną, gdy mieliśmy do dyspozycji większość naszego składu. To sprawia, że chcemy kontynuować współpracę z dotychczasowym sztabem szkoleniowym. Ma do niego duże zaufanie – zaznaczył Schneider.

– Kilka czynników wpłynęło na to, że mieliśmy zupełnie inną drużynę od połowy lutego. Nie mogliśmy zrekompensować kontuzji zawodników. Nasi dwaj bramkarze nie byli już tak niezawodni, a styczniowe okno transferowe nie poszło dobrze – skwitował 49-latek.

Przypomnijmy, że rozpoczęcie nowej kampanii niemieckiej ekstraklasy zaplanowane jest na 21 sierpnia.

Komentarze