Przyszłość Favre’a w Borussii Dortmund wciąż niejasna

Lucien Favre
Lucien Favre fot. PressFocus

Lucien Favre ma umowę ważną z Borussią Dortmund ważną tylko do końca czerwca 2021 roku. Na dzisiaj przyszłość Szwajcara nie została jednak rozstrzygnięta. W każdym razie w trakcie ostatniego spotkania z dziennikarzami dyrektor generalny klubu z Signal Iduna Park Hans-Joachim Watkze przekonywał, że dojdzie do rozmów w sprawie trenera.

Czytaj dalej…

Lucien Favre objął stery nad BVB latem 2018 roku. Jak na razie prowadził team z Westfalii w 103 spotkaniach. Przedstawiciel Borussii w trakcie spotkania z dziennikarzami bronił trenera, ale jednocześnie nie chciał potwierdzić, że klub przedłuży kontrakt z obecnym szkoleniowcem, aby ten mógł kontynuować swoją pracę w Borussii po sezonie 2020/2021.

– Chcę stanąć po stronie Luciena Favre’a. Trafił do nas w 2018 roku w trudnym momencie, a mimo wszystko zdołał dwukrotnie wywalczyć z zespołem drugie miejsce w lidze. W każdym z sezonów pod jego okiem Borussia grała piłkę ładną dla oka. Ocenianie trenera tylko pod względem braku trofeów byłoby nie fair – mówił Hans-Joachim Watkze cytowany przez Goal.com.

Jaka przyszłość czeka 63-latka? Czy Favre może spodziewać się nowej umowy? – Usiądziemy razem do rozmów w styczniu lub lutym i zobaczymy, jak potoczą się sprawy do tego momentu. Nie podjęliśmy jeszcze decyzji. Ze spokojem podchodzimy do tego tematu – dodał działacz Borussii.

Dortmundzka ekipa aktualnie plasuje się na trzeciej pozycji w ligowej klasyfikacji, legitymując się dorobkiem 15 punktów na koncie. Borussia w najbliższą sobotę zmierzy się na wyjeździe z Herthą BSC w Bundeslidze. Spotkanie zaplanowane jest na godzinę 20:30.

Komentarze