Kibice Schalke
Kibice Schalke fot. SPORT PICTURES

Manuel Baum nowym trenerem Schalke

Manuel Baum został nowym trenerem FC Schalke 04, poinformował klub z Zagłębia Ruhry. 41-latek zrezygnował zatem z pracy z młodzieżową reprezentacją Niemiec U-18, podejmując wyzwanie w klubie z Veltins-Arena.

Czytaj dalej…

Manuel Baum wybrał też swojego asystenta, którym będzie Naldo. 38-latek w przeszłości bronił barw Schalke.

“Jesteśmy przekonani, że Manuel Baum to bardzo dobry wybór dla Schalke 04 jako osoby i trener. W tym miejscu chcielibyśmy w szczególności podziękować DFB za umożliwienie szybkiej współpracy Manuelowi Baumowi” – powiedział kierownik działu sportowego klubu z Zagłębia Ruhry Jochen Schneider.

Odnotujmy, że nowy szkoleniowiec Schalke w przeszłości prowadził Augsburg. W ekipie, której barwy aktualnie reprezentują Rafał Gikiewicz i Robert Gumy, Baum pracował od grudnia 2016 roku do kwietnia 2019 roku. Średnio zdobył 1,12 punktu w 85 spotkaniach.

Odnotujmy, że Die Königsblauen są aktualnie czerwoną latarnią rozgrywek. W trakcie kampanii 2020/2021 piłkarze Schalke zaliczyli w dwóch spotkaniach dwie porażki. Na start nowego zawodnicy teamu z Gelsenkirchen zostali rozbici 0:8 z Bayernem Monachium. Z kolei z Werderem Brema drużyna z siedzibą na Veltins Arena przegrała 1:3.

W najbliższy weekend Schalke w delegacji zmierzy się z RB Lipsk.

Komentarze