Boateng: Szanuję wybór selekcjonera

Jerome Boateng
Jerome Boateng fot. Getty Images

Wtorek w środowisku piłkarskim w Niemczech upłynął pod znakiem informacji, że selekcjoner Die Mannschaft zrezygnował z powołania do drużyny narodowej takich zawodów jak Thomas Müller, Mats Hummels, czy Jerome Boatneg. Ten ostatni opublikował na łamach Twittera specjalne oświadczenie w tej sprawie.

Czytaj dalej…

– Smutno mi z powodu takiej wiadomości, ponieważ reprezentowanie mojego kraju było dla mnie bardzo ważne, ale szanuję wybór o przebudowie drużyny i rozumiem decyzję trenera reprezentacji narodowej – napisał Boateng na łamach popularnego portalu społecznościowego.

– Zawsze będę z dumą wspominał czas spędzony z reprezentacją, zawsze byłem bardzo dumny z tego, że mogę nosić koszulkę drużyny reprezentacji narodowej i nigdy nie zapomnę w szczególności lata 2014 roku. Życzyłbym sobie innego pożegnania, ale nie zmienia to faktu, że życzę reprezentacji wszystkiego najlepszego – dodał zawodnik.

Müller, Hummels i Boateng wygrali mistrzostwo świata z reprezentacją Niemiec w 2014 roku. Boateng zadebiutował na arenie międzynarodowej w 2009 roku i rozegrał 76 meczów w drużynie naszych zachodnich sąsiadów.

Komentarze