David Alaba
David Alaba fot. PressFocus

Bez ultimatum dla Alaby

Przyszłość Davida Alaby nadal stoi pod wielkim znakiem zapytania. Obrońca Bayernu Monachium w dalszym ciągu nie doszedł do porozumienia z klubem w sprawie warunków podpisania nowego kontraktu, co może sprawić, że po zakończeniu obecnego sezonu pożegna się z mistrzami Niemiec na zasadzie wolnego transferu. Chętnych do sprowadzenia reprezentanta Austrii nie brakuje.

Czytaj dalej…

Aktualna umowa 28-letniego piłkarza obowiązuje tylko do 30 czerwca 2021 roku. Choć rozmowy w sprawie jej przedłużenia trwają od dłuższego czasu, porozumienie w tej sprawie wydaje się być odległe. Już w styczniu Alaba będzie miał prawo do prowadzenia rozmów z zainteresowanymi pozyskaniem jego osoby klubami. A wśród nich wymienia się między innymi Barcelonę, Real Madryt czy Inter Mediolan.

Bez ultimatum ze strony Bayernu

Choć negocjacje w sprawie nowego kontraktu nie posunęły się naprzód, dyrektor sportowy Bayernu Hasan Salihamidzić cały czas wierzy, że klubowi uda się przekonać doświadczonego zawodnika i obie strony zwiążą się ze sobą na dłużej.

– David jest naszym zawodnikiem. Jest w klubie, od bardzo, bardzo długiego dwunastoletniego czasu. Nie postawimy mu ultimatum, nie będziemy grać w żadne gry. Wszyscy wiemy, co daje nam David i staramy się go przekonać. Oczywiście bylibyśmy zachwyceni, gdyby został tutaj w Monachium i mamy nadzieję, że w którymś momencie pojawią się podpisy – powiedział dyrektor sportowy niemieckiego klubu Hasan Salihamidzić, cytowany przez Sport Bild.

Bayern Monachium jest oczywiście gotowy na podpisanie z Alabą nowego długoterminowego kontraktu, ale na przeszkodzie stoją oczekiwania finansowe zawodnika. Bawarczycy nie chcą zniszczyć struktury płac i są gotowi zaoferować piłkarzowi wynagrodzenie w wysokości 11 milionów euro plus 6 milionów euro w różnego rodzaju bonusach. Oczekiwania piłkarza są jednak znacznie wyższe.

Alaba zawodnikiem mistrzów Niemiec jest od lipca 2008 roku, kiedy dołączył do niego z Austrii Wiedeń. W Monachium spędził ostatnich 12 lat, z krótką półroczną przerwą na wypożyczenie do Hoffenheim. W tym czasie wystąpił w barwach Bayernu 389 razy we wszystkich rozgrywkach.

Komentarze