Bayern przekazał świetne wieści swoim kibicom

Leon Goretzka
Leon Goretzka Pressfocus

Bayern Monachium poinformował, że na dłużej w klubie pozostanie Leon Goretzka. Niemiec podpisał długoterminową umowę z monachijczykami.

  • Leon Goretzka wciąż będzie bronił barw Bayernu Monachium
  • Niemiecki pomocnik podpisał kontrakt ważny do 30 czerwca 2026 roku
  • 26-latek nie krył zadowolenia z faktu otrzymania nowej umowy

Bayern zatrzymuje ważnego gracza

Ostatnie lata są bardzo udane dla Bayernu Monachium. Bawarczycy niemal od dekady wygrywają Bundesligę. Sięgają także po inne trofea na krajowym podwórku. Z kolei rok temu triumfowali w Lidze Mistrzów. Spory udział w tych sukcesach ma Leon Goretzka. 26-latek na do mistrza Niemiec dołączył trzy lata temu z Schalke. Od tego momentu rozegrał już ponad 100 meczów. Strzelił w nich 25 goli i zaliczył niemal tyle samo asyst. Jego świetną formę docenił Bayern, który przedłużył kontrakt z niemieckim pomocnikiem do 30 czerwca 2026 roku. Poprzednia obowiązywała jeszcze tylko przez rok.

Z Bayernem w ciągu ostatnich trzech lat wygraliśmy wszystko, co jest do wygrania w piłce. Jednak jeszcze piękniejsze od zdobywania tytułów jest potwierdzanie i powtarzanie tych sukcesów. Chcemy to powtórzyć w kolejnych latach. Zespół, klub i środowisko są nie tylko bardzo profesjonalne, ale również znajome. Ta mieszanka jest jednym z gwarantów sukcesu tego klubu. Jestem bardzo szczęśliwy, że pozwolono mi na wcześniejsze przedłużenie kontraktu do 2026 roku – przyznał zadowolony Goretzka.

Dla rozwoju Bayernu kluczowe znaczenie ma zatrzymanie najlepszych zawodników na dłużej. Aby odnieść sukces jako klub, potrzebujemy graczy, którzy są nieustannie zmotywowani, a Leonowi Goretzce nie trzeba nic mówić o motywacji. Zawsze chce się stawać coraz lepszym i ma ambicję, by kształtować erę w Bayernie. To przedłużenie kontraktu to także znak od samego Leona, że jest przekonany, iż w przyszłości będziemy odnosić w Bayernie takie same sukcesy, jak w przeszłości – tak z kolei nową umowę dla Goretzki skomentował Olivier Kahn, prezydent Bayernu.

Czytaj także: LM: Różnica klas na Camp Nou. Lewandowski śrubuje świetną serię

Komentarze