Hit Bundesligi bez rozstrzygnięcia. Koniec zwycięskiej passy Bayeru Leverkusen

W niedzielnym hicie 13. kolejki Bundesligi Bayer Leverkusen podejmował na własnym stadionie Borussię Dortmund. Spotkanie ostatecznie zakończyło się remisem 1:1.

Florian Wirtz oraz Mats Hummels
IMAGO / Revierfoto Na zdjęciu: Florian Wirtz oraz Mats Hummels
  • Niedzielny hit Bundesligi Bayer Leverkusen – Borussia Dortmund zakończył się podziałem punktów
  • Przez znaczną część meczu na prowadzeniu byli przyjezdni po trafieniu Juliana Ryersona
  • W 79. minucie do wyrównania doprowadził Victor Boniface

Bayer Leverkusen remisuje z Borussią Dortmund

Spotkanie rozgrywane na BayArena znakomicie rozpoczęło się dla przyjezdnych. Borussia Dortmund bowiem wyszła na prowadzenie już w piątej minucie. Na listę strzelców wpisał się Julian Ryerson. Pierwsza odsłona toczyła się w szybkim tempie, przez co kibice mogli być zadowoleni ze spektaklu. Tuż przed przerwą do wyrównania doprowadził Florian Wirtz, jednak trafienie Niemca zostało anulowane. Na pozycji spalonej znajdował się w tej akcji Victor Boniface.

W drugich 45. minutach głównie oglądaliśmy ataki Bayeru Leverkusen, ale w kluczowych momentach piłkarzom Xabiego Alonso brakowało dokładności i skuteczności. Wynik 1:0 utrzymywał się do 79. minuty. Wówczas do wyrównania doprowadził Victor Boniface, który wpakował piłkę do pustej bramki po podaniu Patrika Schicka. W doliczonym czasie gry piłkę meczową na głowie miał Nicklas Fullkrug. Jednak napastnik BVB w doskonałej okazji przerzucił piłkę nad poprzeczką. Spotkanie rozgrywane na BayArena ostatecznie zakończyło się remisem.