Wielki turniej szachowy w maju w Polsce: Warszawa gospodarzem Superbet Rapid & Blitz Poland

Adam Lamentowicz
Na zdjęciu: Adam Lamentowicz

Fundacja Superbet jet sponsorem wielkiego turnieju szachowego Superbet Rapid & Blitz Poland w ramach cyklu Grand Chess Tour 2022, który odbędzie się w dniach 18-23 maja w Warszawie. Wezmą w nim udziały największe gwiazdy tej gry, na czele z reprezentantem Polski Janem-Krzysztofem Dudą.

  • Już w maju Polska będzie gospodarzem jednego z turniejów szachowych w ramach Grand Chess Tour 2022
  • Sponsorem zawodów jest Fundacja Superbet
  • Jednym z faworytów do końcowego triumfu jest Jan-Krzysztof Duda

Superbet sponsorem wielkiej imprezy szachowej

Fundacja Superbet jest sponsorem turnieju szachowanego, w którym pula nagród wynosi 175 tysięcy dolarów. Czołowi zawodnicy będą rywalizować o zwycięstwo w Muzeum Polin.

Kto weźmie udział w turnieju? Na liście uczestników oprócz Jana-Krzysztofa Dudy są także Radosław Wojtaszek, czy zajmujący miejsca w czołowej dziesiątce rankingu FIDE: Levon Aronian, Fabiano Caruna, czy Wesley So.

– To jest ścisła czołówka światowa, bardzo silni zawodnicy. Ale to bardzo dobrze, bo lubię takie wyzwania i lubię grać z silnymi zawodnikami. Szachy błyskawiczne to mój ulubiony format i grając mam wielką frajdę. Bardzo się cieszę, że tak silny turniej będzie odbywał się w Polsce. Szachy w naszym kraju stają się coraz bardziej popularne, co też przekłada się na coraz większą liczbę bardzo prestiżowych turniejów. Jesteśmy wielokrotnym organizatorem mistrzostw Europy w szachach szybkich i błyskawicznych, w grudniu w Warszawie mieliśmy mistrzostwa świata. To bardzo cieszy – mówi Jan-Krzysztof Duda.

Na temat organizacji zawodów wypowiedział się również prezes Superbet zakłady bukmacherskie – Adam Lamentowicz.

W zeszłym roku mieliśmy przyjemność organizować turnieje Superbet Grand Chess Tour w Rumunii i Chorwacji, a teraz debiutujemy z turniejem w Polsce. Społeczność szachowa to ponad sześćset milionów ludzi na całym świecie, a szachy są najbardziej popularną grą planszową na naszym globie. W Polsce ten sport rozwija się w świetnym tempie i jest w tym wielka zasługa naszych szachistów, bo jeżeli są sukcesy, to idzie za tym zaangażowanie i zainteresowanie młodzieży – przekonywał przedstawiciel globalnego bukmachera.

Zwycięzca Superbet Rapid & Blitz Poland w ramach cyklu Grand Chess Tour 2022 może wygrać 40 tysięcy dolarów. Dziesięciu graczy będzie rywalizowało między sobą tzw. systemem kołowym.

Czytaj więcej: Superbet wystartował z Super Boxem z ogromną pulą nagród

Komentarze