STS planuje wejście na giełdę

Mateusz Juroszek
fot. STS Na zdjęciu: Mateusz Juroszek

Zakłady bukmacherskie STS ogłosiły wstępny plan wejścia na warszawską Giełdę Papierów Wartościowych. W przypadku realizacji tego pomysłu STS byłby jedynym bukmacherem notowanym na GPW w naszym kraju.

  • STS to największy legalny bukmacher w Polsce.
  • Firma działa także w innych krajach, w tym Wielkiej Brytanii.
  • Ostateczna decyzja o debiucie giełdowym zostanie podjęta po zatwierdzeniu prospektu.

Prezes i główny właściciel STS, Mateusz Juroszek tak tłumaczy plany debiutu giełdowego swojej firmy:

„STS SA z Grupy STS to największa legalna firma bukmacherska w Polsce. Zagospodarowaliśmy blisko połowę rodzimego rynku, a od kilku lat działamy oraz rozwijamy się również poza granicami kraju. STS SA funkcjonuje od niemal 25 lat i po latach dynamicznego wzrostu – w tym zwiększania skali działalności, zmianie modelu działania z retail na online oraz zabezpieczeniu wiodących rozwiązań technologicznych czy budowie własnego systemu bukmacherskiego – nadszedł czas, by rozważyć kolejny ważny krok. Zdecydowaliśmy się złożyć prospekt w KNF, bo wierzymy, że grupa taka jak STS, o doskonałej pozycji rynkowej, z dużą rozpoznawalnością oraz silnym zespołem menadżerskim będzie atrakcyjna dla inwestorów polskich oraz zagranicznych. Tym bardziej, że warszawski parkiet nie posiada w portfolio emitenta z sektora iGaming. Finalną decyzję o debiucie na GPW podejmiemy po zatwierdzeniu prospektu i analizie pozostałych czynników”

Według danych zaprezentowanych w komunikacie prasowym STS przyjął w 2020 roku zakłady o wartości 3,319 mld złotych. To o 8% więcej niż w roku poprzednim. Biorąc pod uwagę pandemię koronawirusa zanotowany wzrost jest tym bardziej godny uwagi.

Więcej na temat “zakłady bukmacherskie STS” znajdziesz tutaj.

Komentarze