STS nie przedłużył umowy z klubem PKO Ekstraklasy

Właściciel STS-u Mateusz Juroszek
fot. PressFocus Na zdjęciu: Właściciel STS-u Mateusz Juroszek

Górnik Zabrze w nowym sezonie nie będzie wspierany sponsoringowo przez STS zakłady bukmacherskie. Firma z Katowic z końcem czerwca kończy pięcioletnią współpracę z 14-krotnymi mistrzami Polski. Specjalny komunikat w tej sprawie opublikował na łamach mediów społecznościowych właściciel firmy bukmacherskiej.

  • STS zakłady bukmacherskie z końcem czerwca kończą współpracę z Górnikiem Zabrze
  • Katowicka firma w kolejnej kampanii nie będzie oficjalnym bukmacherem 14-krotnych mistrzów Polski
  • Na dzisiaj nie ma informacji, czy miejsce po największym bukmacherze w Polsce zajmie inna firma

Górnik Zabrze stracił jednego z kluczowych sponsorów

Górnik Zabrze zaczął współpracę z STS Zakłady bukmacherskie w 2016 roku, gdy drużyna występowała jeszcze na zapleczu Ekstraklasy. Klub został obdarzony kredytem zaufania, który został spłacony w postaci awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej.

W nowej kampanii drugi obu stron jednak się rozejdą. Na Twitterze poinformował o tym właściciel marki bukmacherskiej Mateusz Juroszek.

“STS jako największy prywatny sponsor polskiego sportu, wspierał Górnika od 2016 roku. W tym trudnym dla klubu roku uwierzyliśmy, że możliwy jest powrót do Ekstraklasy. Udało się, a emocji związanych z walką o awans do ostatnich kolejek na pewno nie zapomnimy” – brzmi oficjalne oświadczenie bukmachera.

“Jesteśmy pełni uznania dla kibiców, którzy na dobre i na złe wspierają Górnika, tworząc z jego meczów fantastyczne widowiska. To właśni oni stanowią dla klubu nieocenioną i kluczową wartość, która buduje jego wizerunek i markę” – czytamy dalej.

“Życzymy Górnikowi kolejnych sukcesów sportowych. Jesteśmy pełni przekonania, że zarówno zawodnicy, jak i sztab szkoleniowy, potwierdzą swoją renomę, a klub na stałe zajmie miejsce w czołówce najlepszych krajowych klubów piłkarskich” – podsumowano w komunikacie.

Zabrzanie nowy sezon ligowy zaczną 25 lipca, gdy na wyjeździe zmierzą się z Pogonią Szczecin. Aktualnie podopieczni Jana Urbana przygotowują się do startu nowej kampanii na zgrupowaniu w Wodzisławiu Śląskim. Tymczasem pierwsze spotkanie w PKO Ekstraklasie w nowym sezonie w roli gospodarza Górnik rozegra 30 lipca w starciu przeciwko Lechowi Poznań.

W kontekście STS zakłady bukmacherskie ciekawostką jest, że firma wciąż jest oficjalnym sponsorem reprezentacji Polski w piłce nożnej, sponsorem strategicznym Lecha Poznań, sponsorem głównym Jagiellonii Białystok, a także oficjalnym bukmacherem Cracovii, Pogoni Szczecin, Zagłębia Lubin, Polskiej Ligi Siatkówki czy innych klubów i związków sportowych.

Czytaj więcej: Lech Poznań wzmocnił się doświadczonym napastnikiem

Komentarze