Ekstraklasa legalnych bukmacherów

Sponsorem Lechii Gdańsk jest Totolotek
fot. ASInfo Na zdjęciu: Sponsorem Lechii Gdańsk jest Totolotek

Dwanaście klubów Ekstraklasy współpracuje z licencjonowanymi w Polsce bukmacherami. Zimę na pozycji „lidera bukmacherów” spędzi Totolotek, który jest sponsorem zarówno Jagielloni Białystok, jak i Lechii Gdańsk.

Czytaj dalej…

– Nasza umowa z Jagiellonią obowiązuje do końca obecnego sezonu, a z Lechią do końca sezonu 2017/18. Obie mają opcję przedłużenia – poinformował goal.pl Mariusz Rzeczkowski, Communication Manager w Totolotek SA. Co ciekawe umowy nie przewidują dodatkowych premii od sponsora za zdobycie Mistrzostwa Polski lub awans do europejskich pucharów przez zespoły z Białegostoku i Gdańska.

Takich premii można się spodziewać w umowie sponsoringowej Fortuny z Legią Warszawa. Oba podmioty z powodzeniem współpracują od początku 2014 roku, a logo Fortuny będzie obecne na koszulkach aktualnego Mistrza Polski przez kolejne 3 lata.
– Należy szczególnie docenić dalsze angażowanie się firmy w sponsoring polskiego sportu, gdyż pozwala nam on realizować marzenia o nawiązaniu walki z czołowymi klubami piłkarskimi Europie. Bez wsparcia ze strony naszego sponsora głównego nie byłoby to możliwe – podkreślał Jakub Szumielewicz, wiceprezes zarządu Legii Warszawa, po przedłużeniu umowy w grudniu 2016.

Wisła na celowniku bukmacherów

Fortuna przedłużyła umowę z Legią, a jednocześnie z końcem roku zakończyła współpracę z Cracovią (baner sponsorski tego bukmachera był obecny m.in. na stadionie „Pasów”). Jednocześnie w Krakowie pojawiły się pogłoski o tym, że to właśnie Fortuna będzie nowym „koszulkowym” sponsorem Wisły. – W tej chwili Fortuna nie prowadzi żadnych rozmów z Wisłą na temat ewentualnego sponsoringu krakowskiego klub – dementuje Bartłomiej Płoskonka, online marketing manager w Fortuna online zakłady bukmacherskie Sp. z o.o.

Wisła, która w przeszłości była sponsorowana przez bet-at-home (aktualnie bez polskiej licencji) oraz Totolotek, jest jednym z czterech klubów Ekstraklasy, który nie ma umowy z żadnym operatorem zakładów sportowych. Jak ustalił goal.pl aktualnie trwają rozmowy z jednym z bukmacherów posiadającym już polską licencję. Nieoficjalnie mówi się też o tym, że swoje logo na koszulkach piłkarzy z Krakowa chciałby mieć zagraniczny bukmacher, który o taką licencję wystąpi.

Ekstraklasa licencjonowanych bukmacherów (aktualna tabela)

1. Totolotek (Jagiellonia) 39pkt
2. Totolotek (Lechia) 39pkt
3. Fortuna (Legia) 35pkt
4. — (Termalica) 33pkt
5. STS (Lech) 32pkt
6. Milenium (Zagłębie) 31pkt
7. STS (Pogoń) 26pkt
8. STS (Arka) 26pkt
9. STS (Korona) 26pkt
10. — (Wisła K.) 25pkt
11. — (Wisła P.) 24pkt
12. STS (Śląsk) 22pkt
13. Etoto (Piast) 22pkt
14. Fortuna (Cracovia) 21pkt
15. — (Górnik) 18pkt
16. STS (Ruch) 12pkt

Z sześcioma klubami Ekstraklasy współpracuje Star-Typ Sport Sp. z o.o. Okrętem flagowym katowickiej spółki jest oczywiście Lech Poznań (sponsor strategiczny). Poza tym STS jest sponsorem Pogoni Szczecin, Śląska Wrocław i Ruchu Chorzów, gdzie ma status „oficjalnego bukmachera” oraz Korony Kielce i Arki Gdynia („oficjalny sponsor”).

Stawkę uzupełniają Etoto – od września 2015 sponsor Piasta Gliwice oraz Milenium, który wspiera Zagłębie Lubin.
– Umowa sponsoringowa między Milenium Zakłady Bukmacherskie a Zagłębiem Lubin obowiązuje do końca czerwca 2018 roku – informuje goal.pl Mateusz Mucharzewski, specjalista ds. marketingu w Milenium. – W tym momencie Zagłębie Lubin jest jedynym klubem sportowym, który sponsorujemy. Chcemy jednak nadal wspierać polski sport, w związku z tym regularnie szukamy kolejnych klubów, z którymi możemy rozpocząć współpracę – zapowiada.  

Komentarze