Superbet dużym partnerem dla Ruchu Chorzów z długofalowymi planami

Piłkarze Ruchu Chorzów
Piłkarze Ruchu Chorzów fot. PressFocus

Ruch Chorzów 20 października poinformował na swojej stronie internetowej, że oficjalnym bukmacherem klubu został Superbet zakłady bukmacherskie. O ile firmy bukmacherskie w świecie polskiej piłki nożnej nie są żadną nowością, to do codzienności nie należy wiązanie się bukmachera z klubem z czwartego szczebla rozgrywek piłkarskich w Polsce. Adrian Wawrzyczek Social Media & Content Manager w Superbet zakłady bukmacherskie w rozmowie z Goal.pl opowiedział o wariantach współpracy z Legendą Bez Końca.

Czytaj dalej…

  • Globalna marka nawiązała współpracę z Ruchem Chorzów
  • Klub z Górnego Śląska jest drugim w Polsce po Chemart Wisła Kraków (koszykówka mężczyzn), z którym Superbet nawiązał współpracę sponsorską w ostatnim czasie. A bardzo możliwe, że niebawem pojawi się kolejny
  • “Wspieramy Śląską Legendę” hasło promujące współpracę bukmachera z Ruchem

Ruch Chorzów z międzynarodową marką Superbet, która swoją polską siedzibę ma w Katowicach, związał się umową do końca obecnego sezonu. Chociaż nie jest wykluczone, że zostanie ona przedłużona i to na atrakcyjniejszych warunkach. W każdym razie wszystko jest uzależnione prawdopodobnie od tego, jak zaprezentują się Niebiescy w rozgrywkach III ligi. Przede wszystkim, czy wywalczą promocję do gry na szczeblu centralnym, co otworzyłoby wiele dodatkowych drzwi nowym partnerom, nie tylko tym z branży bukmacherskiej, na co wpływ miałby między innymi taki fakt, że mecze chorzowian mogłyby być transmitowane w telewizji, gdyż prawa do pokazywania II ligi ma TVP.

Niebiescy w drodze po awans w lepszych czasach

Ruch Chorzów na dzisiaj zobowiązał się do prezentowania logotypu Superbet zakłady bukmacherskie na swoich portalach społecznościowych i w mediach klubowych. Współpraca zakłada też wspólne akcje promocyjne. Tuż po parafowaniu umowy radości z tego powodu nie ukrywał prezes klubu z Górnego Śląska.

– Rzadko się zdarza, by firmy bukmacherskie wspierały kluby trzecioligowe, dlatego bardzo się cieszę z rozpoczęcia współpracy z Superbet, która pomoże nam w odbudowie Klubu. Ruch zawsze był wielką marką, budzącą olbrzymie zainteresowanie kibiców. Teraz jest także solidnym i wiarygodnym partnerem, budzącym zaufanie. Jestem przekonany, że nasze wspólne działania przyniosą wymierne korzyści zarówno Ruchowi, jak i firmie Superbet. Mam nadzieję, że to początek długiej i owocnej współpracy – przekonywał sternik Ruchu Chorzów Seweryn Siemianowski w oficjalnym komunikacie dotyczącym nawiązania współpracy przez lidera III ligi z globalnym bukmacherem.

Jak natomiast do sprawy podchodzi bukmacher wywodzący się w Rumunii? Kilka informacji w tej sprawie przekazał nam Adrian Wawrzyczek z Superbetu, który dał do zrozumienia, że współpraca z Ruchem Chorzów może trwać znacznie dłużej, niż tylko do końca trwającego sezonu. W każdym razie decydujących w tej kwestii może być kilka czynników.

Pandemia koronawirusa torpeduje działania w różnych branżach. Tymczasem Superbet zdecydował się na nawiązanie współpracy sponsorskiej z Ruchem Chorzów. Czy to ryzykowny krok? Przedstawiciel bukmachera wyraził jednoznaczny przekaz na ten temat.

– Realizujemy swoją strategię dynamicznego rozwoju w kanale online. W związku z tym nie rezygnujemy ze sponsoringu ani innych form dotarcia do naszych klientów. Nasze plany na rozwój w Polsce są długofalowe – mówił nam Adrian Wawrzyczek.

Chorzowski Ruch, chociaż występuje aktualnie na czwartym szczeblu rozgrywkowym w Polsce, to wciąż ma duży potencjał kibicowski. Między innymi ten fakt mógł wpłynąć na współpracę Superbetu z 14-krotnymi mistrzami Polski.

– To legendarny klub. Dostrzegamy zaangażowanie kibiców w działania Ruchu Chorzów, a firma Superbet chce wesprzeć klub w powrocie do dawnej świetności – rzekł przedstawiciel bukmachera z siedzibą w Katowicach.

Na dzisiaj nie wiadomo, jak wyglądać będzie współpraca między Ruchem Chorzów a Superbet po zakończeniu kampanii 2020/2021. Można jednak spodziewać się tego, że obie strony będą jeszcze rozmawiać na temat jej kontynuowania. Czas z pewnością wszystko zweryfikuje.

“Patrzymy na współpracę nieszablonowo”

Mając na uwadze, że czasy są niepewne, prawdopodobnie nowe wieści w sprawie mogą być znane w drugim kwartale przyszłego roku, gdy różne firmy będą planowały swoje akcje marketingowe przed startem Euro 2020 + 1. W każdym razie są szanse na przedłużenie współpracy, która w głównym stopniu opiera się na pojawianiu się marki Superbet w portalach społecznościowych klubu ze Śląska.

– Staramy się patrzeć na tę współpracę nieszablonowo. Jeśli chodzi o Ruch Chorzów, nie traktujemy tego klubu jako trzecioligowy. Tabela pokazuje swoje, ale pod względem marketingowym i zainteresowania kibiców Niebiescy są w czołówce polskich klubów. Doceniamy to, więc dlatego zdecydowaliśmy się na współpracę z Ruchem Chorzów – powiedział Wawrzyczek.

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, klub z Górnego Śląska nie będzie jedynym, z którym Superbet nawiązał współpracę. Niebawem powinna pojawić się wiadomość o tym, że globalny bukmacher zwiąże się z kolejnym partnerem. Na dzisiaj szczegóły nie są ujawnione. W każdym razie mając na uwadze to, że pole manewru w klubach piłkarskich z zaplecza polskiej ekstraklasy, czy drugiej ligi jest duże, to jest w czym wybierać.

Niezależnie od tego, z kim zwiąże się jeszcze globalny bukmacher, to można być pewnym, że współpraca Ruchu z Superbetem będzie korzystna dla obu stron. Chorzowski klub zyskał solidnego partnera, z kolei bukmacher nawiązał współpracę z ekipą z bogatymi tradycjami.

Komentarze