FIFA nagrody dla najlepszych za 2020 roku przyzna 17 grudnia

adidas Uniforia - oficjalna piłka Euro 2020
adidas Uniforia - oficjalna piłka Euro 2020 fot. adidas

FIFA ogłosiła w piątek, że nagrody dla najlepszych za 2020 rok zostaną wręczone 17 grudnia. Odbędzie się to w warunkach dostosowanych do panującej aktualnie sytuacji pandemicznej.

Czytaj dalej…

FIFA zakomunikowała, że ceremonia wręczenia nagrody będzie wirtualna. W jej trakcie przyznana zostanie nie tylko nagroda dla najlepszego zawodniku roku, ale również najlepszego trenera mężczyzn oraz najlepszego trenera kobiet, czy najlepszego bramkarza i najlepszej bramkarki. Ponadto zostanie wybrana najlepsza “11” mężczyzn i kobiet oraz nagrody fair-play i nagroda Puskasa związana z najlepszym golem roku.

Warto podkreślić, że nie zmieni się proces głosowania na zwycięzców, który będzie oparty na głosach kapitanów i trenerów drużyn narodowych z całego świata, a także głosowanie online kibiców, czy grupy ponad 200 dziennikarzy.

Przypomnijmy, że w 2019 roku najlepszym zawodnikiem został wybrany Leo Messi. Z kolei najlepszą zawodniczką została Megan Rapinoe. Głosowanie związane z ceremonią, która będzie miała miejsce 17 grudnia, rozpocznie się 25 listopada, a zakończy się 9 grudnia.

Komentarze