Kevin Grosskreutz
Kevin Grosskreutz fot. PressFocus

Wisła Kraków może zrealizować hitowy transfer!

Wisła Kraków według informacji RevierDerby, może w trakcie zimowej sesji transferowej pozyskać Kevina Grosskreutza. 32-latek aktualnie pozostaje bez klubu. W zespole z Małopolski zawodnik mógłby grać w defensywie lub na pomocy.

Wisła Kraków co prawda ma przed sobą jeszcze dwa mecze ligowe do rozegrania. Niemniej decydenci klubu są już według medialnych doniesień myślami przy zimowej sesji transferowej. RevierDerby przekonuje, że na celowniku Białej Gwiazdy znalazł się Kevin Grosskreutz.

Jeśli transakcja z udziałem sześciokrotnego reprezentanta Niemiec doszłaby do skutku, byłoby to kolejne spotkanie na piłkarskim szlaku Grosskreutza z Jakubem Błaszczykowskim. Przypomnijmy, że obaj znają się z występów w Borussii Dortmund.

Wisła chce piłkarza z nazwiskiem

O ile były reprezentant Polski jest aktualnie kapitanem oraz współwłaścicielem klubu PKO Ekstraklasy, to Grosskreutz jest od października wolnym piłkarzem. 32-latek rozstał się z KFC Uerdingen, występującym w trzeciej klasie rozgrywkowej. Nowy trener Wisły Peter Hyballa miał wyrazić zainteresowanie doświadczonym zawodnikiem.

Według informacji niemieckich dziennikarzy Grosskreutz chce podjąć decyzję w sprawie swojej przyszłości do połowy stycznia. Przypomnijmy, że zawodnik ma na swoim koncie mistrzostwo świata wywalczone z reprezentacją Niemiec, a także dwa tytuły mistrza Bundesligi z BVB. W niemieckiej ekstraklasie rozegrał 186 spotkań.

Grosskreutz w swoim piłkarskim CV oprócz Borussii Dortmund ma też takie kluby jak: VfB Stuttgart, czy SV Darmstadt.

Komentarze