Lewandowski w TOP 10 najlepiej zarabiających piłkarzy

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski fot. Grzegorz Wajda

Robert Lewandowski znalazł się w czołowej dziesiątce najlepiej zarabiających piłkarzy świata, którą utworzył popularny biznesowy magazyn Forbes. Na czele zestawienia jest Leo Messi, który wyprzedza Cristiano Ronaldo. Na najniższym stopniu podium listy znalazł się z kolei Neymar.

Czytaj dalej…

Robert Lewandowski zadomowił się na dziewiątym miejscu. Kapitan reprezentacji Polski wyprzedził między innymi Davida De Geę z Manchesteru United.

Nie od dzisiaj wynagrodzenia piłkarzy budzą zainteresowanie. Nie dziwi zatem, że dziennikarze Forbesa zdecydowali się na opublikowanie zestawienia. Niespodzianką nie jest też fakt, że na dwóch pierwszych miejscach plasują się Messi i Ronaldo. Zaskakiwać może jednak trochę to, że duża różnica jest między wymienioną dwójką a trzecim na liście Neymarem.

Bez niespodzianek na szczycie zestawienia

Wierząc informacjom Forbesa, argentyński zawodnik Dumy Katalonii inkasuje w klubie 92 miliony dolarów rocznie. Warto jednak podkreślić, że Messi oprócz głównej pensji w Barcelonie może też liczyć na wpływy z kontraktów reklamowych, co jest szacowane na 34 miliony dolarów. Tym samym rocznie apanaże Argentyńczyka wynoszą 126 milionów dolarów.

Tylko siedem milionów dolarów mniej inkasuje każdego roku reprezentant Portugalii. Ronaldo rocznie od sponsorów otrzymuje 47 milionów dolarów. Z kolei 70 milionów dolarów każdego roku piłkarz otrzymuje na mocy umowy z Juventusem. Łącznie daje to sumę 117 milionów euro.

Warto odnotować, że w zestawieniu znalazł się również reprezentant Polski w osobie Lewandowskiego. Napastnik Bayernu Monachium każdego roku zarabia 28 milionów dolarów, z czego 24 miliony dolarów zapewnia mu kontrakt z klubem z Bawarii, a cztery miliony dolarów zawodnik otrzymuje na mocy umów sponsorskich.

TOP 10 najlepiej zarabiających piłkarzy w zestawieniu Forbesa

1. Leo Messi (FC Barcelona) – 126 milionów dolarów
2. Cristiano Ronaldo (Juventus FC) – 117 milionów dolarów
3. Neymar (Paris Saint-Germain) – 96 milionów dolarów
4. Kylian Mbappe (PSG) – 42 miliony dolarów
5. Mohamed Salah (Liverpool FC) – 37 milionów dolarów
6. Paul Pogba (Manchester United) – 34 miliony dolarów
7. Antoine Griezmann (FC Barcelona) – 33 miliony dolarów
8. Gareth Bale (Real Madryt) – 29 milionów dolarów
9. Robert Lewandowski (Bayern Monachium) – 28 milionów dolarów
10. David de Gea (Manchester United) – 27 milionów dolarów

Komentarze