Wiceprezydent UEFA: Finansowe Fair Play będzie nadal obowiązywać

UEFA
UEFA

Na dzisiaj nie jest znany powrót poszczególnych lig do gry. W każdym razie wiceprezydent UEFA w osobie Michele’a Uvy zakomunikował kolejny raz, że dokończenie rozgrywek ligowych jest kwestią priorytetową w zaistniałych okolicznościach.

Czytaj dalej…

Przypomnijmy, że obecnie rozgrywki ligowe w większości lig na całym świecie zostały zawieszone z powodu pandemii koronawirusa. To samo tyczy się europejskich pucharów.

Włoski działacz piłkarski w jednej ze swoich ostatnich wypowiedzi dla mediów dał wszystkim jasno do zrozumienia, że niemożliwe jest ustalenie konkretnej daty powrotu poszczególnych lig do gry.

– Każdy, kto wskazuje datę w tym momencie, robi to pod wpływem emocji lub kieruje się znalezieniem przewagi – rzekł Uva w rozmowie z Tuttosport.

– Dzisiaj nie można udzielić odpowiedzi na to pytanie. Ten, kto teraz odpowiada, nie pogodził się z otaczającą nas rzeczywistością – zaznaczył 55-latek.

Uva powiedział też, że ​​UEFA traktuje priorytetowo zakończenie lig krajowych przed planowaniem rund finałowych Ligi Mistrzów i Ligi Europy, podkreślając też, że ​​Finansowe Fair Play będzie nadal obowiązywało.

– Rząd polityczny i sportowy zdecyduje, czy piłka nożna zostanie wznowiona za zamkniętymi drzwiami, ale należy zachować ostrożność, aby zapełnić stadiony – mówił były prezes Włoskiej Federacji Piłkarskiej.

– Priorytetem będzie na pewno dokończenie mistrzostw, z uwzględnieniem dokończenia europejskich pucharów. Odpowiedź w tej sprawie powinna być znana, gdy ligi wznowią swoje zmagania. W każdym razie pewne jest, że finansowe zasady fair play i systemy kontroli będą wciąż obowiązywały i nie zawiesimy tego – skwitował Uva.

Komentarze