Spora kwota w klauzuli reprezentanta Niemiec, jest data obowiązywania

Jak podał Florian Plettenberg w "Sky Sports", klauzula odstępnego w kontrakcie Chrisa Fuhricha obowiązuje do 19 lipca. Napastnik Stuttgartu jest na liście życzeń kilku zespołów 1. Bundesligi.

Chris Fuhrich
Obserwuj nas w
dpa picture alliance / Alamy Na zdjęciu: Chris Fuhrich

Chris Fuhrich wyląduje w Bayernie?

Chris Fuhrich był wyróżniającym zawodnikiem Stuttgartu w poprzednich rozgrywkach i mocno przyczynił się do wicemistrzostwa Niemiec. W 34 meczach ligowych strzelił osiem goli i dołożył siedem asyst. Reprezentant kraju przyciągnął uwagę kilku zespołów z 1. Bundesligi, a w szczególności Bayernu Monachium. Zaledwie kilka dni pozostaje do końca terminu klauzuli odstępnego w kontrakcie napastnika, co może skłonić zainteresowane drużyny do szybkiego działania.

Sam zawodnik już kilka tygodni temu mówił, że chciałby zmienić otoczenie. Zresztą 26-latek jest wielkim kibicem Bawarczyków i transfer do Monachium byłoby spełnieniem jego marzeń. Florian Plettenberg ujawnił dokładne kwoty, za jakie kluby mogą wykupić 5-krotnego reprezentanta Niemiec.

Dziennikarz podał, że w związku z odpadnięciem niemieckiej kadry z Euro 2024, klauzula odstępnego w kontrakcie Fuhricha jest teraz ważna do 19 lipca. Dla drużyn z Bundesligi wynosi 20 milionów euro. Natomiast dla zespołów z Serie A i Premier League kwota została ustalona w przedziale 23-25 mln euro. Pomimo zainteresowania ze strony kilku klubów, na razie nie pojawiły się żadne konkretne oferty. Snajper ma kontrakt z VfB Stuttgart ważny do 2028 roku.

Komentarze