REKLAMA
REKLAMA

Przybylski dla Goal.pl: Derby chcemy wygrać dla naszych kibiców

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Goal.pl  |  07.12.2013 00:50
- Widać, że jest w tym zespole wykonywana dobra praca i całkiem nieźle to wygląda. Na pewno jednak nie będziemy skupiać się na Ruchu. Skupiamy się na swojej grze, swoich błędach i dobrych stronach - mówił w rozmowie z Goal.pl Mariusz Przybylski z Górnika, który jest w klubie z Zabrza od 1 stycznia 2009 roku.

W meczu z Widzewem, mimo że mieliście inicjatywę, to na własne życzenie skomplikowaliście sobie sprawę. Jednak trzy punkty zdobyliście.

Mariusz Przybylski (Górnik Zabrze): Dokładnie tak to wyglądało. Mieliśmy zdecydowaną przewagę. Widzew się ograniczył do obrony swojej bramki. Pomimo tego stwarzaliśmy sobie sytuacje. Prowadziliśmy 2:1, potem Widzew wyrównał. Niemniej do samego końca dążyliśmy do zwycięstwa.

Czy pomagała wam świadomość, że graliście z ostatnią drużyną w tabeli?

- Patrzyliśmy na to. Wiadome było, że Widzew na wyjeździe nie wygrał. Ba, nawet nie zremisował. W związku z tym dążyliśmy do tego, abyśmy się nie stali tym zespołem, który podaruje im punkty.

Macie za sobą jedenaście zwycięstw i pozycję wicelidera.

- Tak to obecnie wygląda. Jednak sezon jeszcze długi. Wszystko się może zdarzyć. Mamy swoje cele i swoje ambicje. Jednak teraz liczy się najbliższe spotkanie. Wiadomo jaki to jest mecz w Chorzowie i chcemy go wygrać.

Po meczu z Widzewem macie przed Wielkimi Derbami Śląska dobre nastroje. Jednak po spotkaniu z Piastem wesoło to u was na pewno nie było.

- W Gliwicach straciliśmy bardzo szybko bramkę i to na pewno ustawiło mecz. Piast się ograniczał do wybijania i przeszkadzania. Ale i tak sobie stworzyliśmy sytuacje w tamtym spotkaniu. Jednak teraz przed nami kolejne derbowe spotkanie i na pewno zdecydowanie ważniejsze. Derby chcemy wygrać dla naszych kibiców.

Od momentu, gdy stery w Ruchu przejął nowy trener chorzowianie odbili się od dna tabeli. Czeka was na pewno trudne zadanie. Tym bardziej, że w pierwszym meczu zremisowaliście z Niebieskimi 2:2.

- Widać, że jest w tym zespole wykonywana dobra praca i całkiem nieźle to wygląda. Na pewno jednak nie będziemy skupiać się na Ruchu. Skupiamy się na swojej grze, swoich błędach i dobrych stronach.

z Zabrza - Łukasz Pawlik, Goal.plOTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco