REKLAMA
REKLAMA

Barcelona zapyta kibiców o stadion

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: insidespanishfootball.com  |  05.09.2012 12:12
Władze Barcelony nadal zastanawiają się nad przyszłością obecnego sezonu. W katalońskim klubie rozważane są dwie opcje: budowa nowego stadionu lub przebudowa obecnego Camp Nou.

Barcelona o zdanie w tej sprawie zamierza zapytać kibiców. Wkrótce ma zostać zorganizowane w tym celu spotkanie.

Obecnie zarząd klubu jest w trakcie zbierania argumentów dla obu scenariuszy. Barceloną tworzy listę za i przeciw dla obu opcji, ale chce także usłyszeć zdanie kibiców, przed podjęciem ostatecznej edycji.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 10 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco

trafffka86 | 05.09.2012 14:18[ Ostrzeżenie. Moderator ]

CescFabregasFan | 05.09.2012 14:29

Sadze ze warto sprobowac przebudowac stary stadion, poniewaz Camp Nou jest ikona i sercem Barcelony wiec warto o to powalczyc ;)

PawelN2OBarca | 05.09.2012 14:31

Niestety nie znam argumentów przeciw odnośnie modernizacji Camp Nou (przestarzała konstrukcja, brak miejsca w okół stadionu, dojazd???) ale myślę, że CN to historia i legenda, i byłbym za modernizacją obiektu. (zadaszenie, unowocześnienie dizajnu z zewnątrz, może poprawa bezpieczeństwa, przybliżenie krzesełek do linii bocznych, takie rzecz przychodzą do głowy)

cich cich | 05.09.2012 14:52


Jak zwykle chodzi o kasę...
Modernizacja starego stadionu to ogromne pieniądze, może nawet 1/2 - 2/3 tego ile kosztowałby nowy obiekt. Stare Camp Nou to pewne...stałe ograniczenia, o tym także należy pamiętać.
Dlatego nie bez przyczyny poddaje się pod rozwagę obie opcje.
Zresztą pamiętam ile miała kosztować realizacja całego projektu Fostera...to było przecież coś w ok. 250...czy nawet 300 baniek euro.
Ciężka sprawa.


Harcerzom Starszym pod rozwagę,he,he,he...

Pozdro - cich cich

Rossi | 05.09.2012 15:11

Niestety cich cich ma racje,tu chodzi o kase.


Camp Nou to serce Barcelony jak ktos wyzej ladnie to napisal to tak jakby Liverpool mial opuscic Anfield czy United Teatr Marzen,niestety wiekszosc pamieta Highbuty i wie co bylo dalej.....

WorldX | 05.09.2012 16:07

Trudno powiedzieć, Camp Nou ma swój charakter i magię, i ciężko byłoby się przenieść na coś nowego. Wiadomo jednak, że Barca ma ogromne długi, a skoro budowa świeżego obiektu byłaby dużo tańsza... cóż, trudna sprawa.

Qrs | 05.09.2012 17:45

WorldX:
A dlaczego nowy stadion miałby być tańszy i do tego dużo? Czytaj uważnie. Cich cich napisał, że modernizacja nie pozwoli przeskoczyć wszystkich ograniczeń, a i tak wiązała by się z ogromnymi kosztami.

Ja sam nie mam zdania, bo przemawiają do mnie argumenty za oboma projektami.

cich cich | 05.09.2012 18:50


Oczywiście że nawet dzisiaj można zbudować piękny stadion za 250 - 300 baniek...ale na pewno nie byłby to obiekt na ponad 100 tysięcy widzów ( a z tego co pamiętam taki właśnie jest w planach - czyli większy od obecnego ).
Wiadomo również że budowa nowego stadionu...czy też przebudowa starego musi się zakończyć pełnym sukcesem,he,he,he...tzn...stadion musi być piękny, reprezentacyjny...itd,itp...Musi to być pomnik potęgi klubu, regionu i....obiekt na długie lata.
W tej sytuacji można się zastanawiać co będzie lepsze - 250 - 300 baniek na modernizację czy 600 - 700 na nówkę...

I o to właśnie się rozchodzi.
Oczywista... są pewne wartości...niewymierne więc ja ( żuczek malutki )
pomimo wszystko postawiłbym na modernizację starego ale wiem że nie jest to łatwa decyzja.

Cruijff którego uważam ze wielki autorytet, za ojca, dziadka i pradziadka współczesnej Barcelony,he,he,he...uważał że już pojawienie się reklam na koszulkach było hańbą. Nie inaczej będzie zapewne również w przypadku zmiany lokalizacji stadionu. Uwielbiam Johanna ale...

Trzeba jednak ...( chyba ) pamiętać o tym że lata rozkosznej zabawy wirtualną kasą, czasy znajomych..znajomego powoli odchodzą ( chyba,he,he,he...) i że klub musi w końcu generować poważne zyski, musi wcześniej czy później stać się przedsiębiorstwem które pozostanie niezależne, odporne na kryzys..na złych prezesów,przygotowane na nowe wyzwania i zabezpieczone na długie lata. Nawet jeżeli nadal wiele kluczowych decyzji  pozostanie w tajemnicy, nawet jeżeli znajomi nadal będą wspierali ...tak jak dotychczas to koniec końców...wszystko i tak sprowadzi się do skali.
Czy lecieć przez całe życie na mniejszych i większych kredytach, na historii, legendzie...na specyficznym podziale wpływów z transmisji, itd,itp...czy uderzyć wyżej...między innymi po to
( paradoksalnie,he,he,he...) żeby tę historię i legendę nie wystawiać na cięższą próbę ( cięższą niż Katar i inne decyzje Sandro...).
Nowa polityka finansowa, nowy stadion....kilka lat zginania karku i schylania się po każde euro,he,he,he...chyba to czeka Barcelonę bez względu na to czy dzisiaj nam się to podoba czy nie... Może za 10-15 lat każdy kolejny ...nowy prezes będzie miał luz ...już na starcie.

Marzy mi się Barcelona która ma historię....i ma luz - bez obciążeń. Wiem że nie można tego całkowicie pogodzić...Katar był pierwszy ...i przyjdą kolejne ciosy ( ciosy dla najwierniejszych,he,he,he...) ale nie wiem czy Barcelona ma inne wyjście teraz kiedy ceny dyktują najbogatsi - szejkowie i multimiliarderzy ( finansowe fair play najłatwiej obejdą właśnie oni,he,he,he...). Przez długie lata...to Barca i Real dyktowały tempo,he,he,he...Barca, Real, Internazionale, Milan, Juve...itd,itd...a teraz pojawili się nowi gracze i wszystko dalej kręci się w najlepsze,he,he,he...
O piekielnie bogatych ( jak na czasy międzywojenne ...) klubach z Wiednia, Pragi czy Budapesztu ...świat niestety już dawno zapomniał....( a szkoda...ja nie zapomnę nigdy ) ...
Kręci się....kręci...
Trzeba się przygotować na nowe wyzwania, na chwilę trzeba zostać Barcelonistą - Realistą,he,he,he...( tzn chyba trzeba....cholera wie - ja jestem z miasta beczek na zimę,ja przyjmuję wszystko na klatę,he,he,he....).  
Pozdro - cich cich

Leo-Messi-20 | 06.09.2012 10:03

budowa nowego  stadionu moze zajac  pare lat to jest  pewne  , przebudowa   moze  trwac  1 rok  trudno  powiedziec co  jest  oplacalne  widzailem  ich  projekty sa  piekne ale  wydatek  bedzie  kosmiczny :)

Blaugranista | 06.09.2012 20:46

Historia musi tu zostać , to jest serce Barcelony , tutaj jest magia , tu jest magia futbolu  , lepiej wydać te 250 - 300 na modernizacje niż 600-700 na nowy .goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy