Wyrasta faworyt do awansu do PKO Ekstraklasy. Znakomita seria Lechii trwa

Lechia Gdańsk pokonała 4:0 w piątkowym meczu 24. kolejki Fortuna 1 Ligi Zagłębie Sosnowiec i umocniła się na szczycie tabeli. Dla gdańszczan było to piąte z rzędu zwycięstwo po przerwie zimowej.

Piłkarze Lechii Gdańsk
PressFocus Na zdjęciu: Piłkarze Lechii Gdańsk
  • Lechia pewnie zmierza w kierunku PKO Ekstraklasy
  • W piątek pokonała Zagłębie Sosnowiec
  • To ich piąta wygrana z rzędu po przerwie zimowej

Piąta wygrana z rzędu Lechii Gdańsk

Lechia Gdańsk po spadku z PKO Ekstraklasy chciała jak najszybciej powrócić na najwyższy poziom rozgrywkowy. Jednak początek obecnej kampanii nie był najlepszy w wykonaniu gdańszczan, którzy zaliczyli kilka wpadek.

Jednak po zimowej przerwie Lechia złapała wiatr w żagle i wyrasta na głównego faworyta do awansu do PKO Ekstraklasy. W piątek Biało-zieloni pokonali ostatnie w tabeli Zagłębie Sosnowiec i umocnili się na szczycie tabeli.

Dla Lechii było to już piąte z rzędu zwycięstwo po przerwie zimowej. Wcześniej gdańszczanie pokonali Podbeskidzie, Resovię, Znicz oraz Wisłę Płock. Obecnie na swoim koncie mają 47 punktów po 24 spotkaniach.

Będąca tuż za jej plecami Arka Gdynia swój mecz rozegra w niedzielę. Jej rywalem będzie Odra Opole.