Konrad Gerega

Konrad Gerega od małego związany jest z Częstochową. To tu wychował się i ukształtował jako zawodnik, a później i trener. W wieku 30 lat skończył z profesjonalną grą w piłkę i rozpoczął swoją przygodę na ławce szkoleniowej. Początkowo tylko jako asystent, a z czasem sam objął stery w klubie, w którym spędził większość swojego życia.

fot. PressFocus

Konrad Gerega – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoKonrad Gerega
Data urodzenia11.01.1990
Miejsce urodzeniaCzęstochowa
NarodowośćPolak
Aktualny klubSkra Częstochowa
Waga70 kg
Wzrost181 cm

Konrad Gerega – kariera

Konrad Gerega jest wychowankiem Rakowa Częstochowa i to tam przeszedł przez wszystkie szczeble piłki młodzieżowej aż w końcu dotarł do pierwszej drużyny w 2009 roku. Występował na pozycji prawego obrońcy, ale nie udało mu się zaistnieć w klubie ze swojego dzieciństwa. Raków walczył wtedy o awans do 1. ligi i nie było chęci na dawanie szansy gry młodym zawodnikom. W celu dalszego rozwoju Geraga nie musiał się jednak daleko przenosić.

1 stycznia 2010 roku został zawodnikiem Skry Częstochowa, która wtedy znajdowała się na 5. poziomie rozgrywkowym w Polsce. Geraga zdobył z zespołem regionalny Puchar Polski okręgu częstochowskiego w sezonie 2010/2011, a następnie doszło do fuzji Skry z zespołem z 3. ligi (LKS Orzeł Psary Babienica), co pozwoliło zająć jego miejsce w  wyższej klasie rozgrywkowej. To tam Konrad Gerega grał najdłużej w swojej przygodzie zawodnika, ale w sezonie 2017/2018 udało się też awansować czysto sportowo. Skra Częstochowa wróciła do 2. ligi, a więc na szczebel centralny po 67 latach.

Tam Gerega występował przez 1,5 roku, ale grał już coraz mniej i bardziej zainteresował się futbolem od strony szkoleniowej. Wraz z nadejściem roku 2020 postanowił w zupełności odpuścić grę i zająć miejsce przy linii bocznej. Początkowo jako asystent Pawła Ściebury, ale w końcówce sezonu 2020/2021 zastąpił go jako tymczasowy trener, gdy tamten odszedł do GKS-u Jastrzębie, grającego w 1. lidze. W czterech spotkaniach zanotował jedno zwycięstwo i dwa remisy, a zespół zakończył ligę na odległym 14. miejscu, szczęśliwie unikając spadku, więc od kolejnego sezonu powierzono zespół innemu menedżerowi.

Pałeczkę przejął Marek Gołębiewski, a jego asystentem został Konrad Gerega. W sezonie 2021/2022 Skra osiągała zadowalające wyniki, ale Gołębiewski nie dokończył rozpoczętej kampanii. W połowie maja działacze klubu rozstali się ze szkoleniowcem i zastąpili go Geregą, gdy “Skrzacy” plasowali się na 8. pozycji. Młody trener osiągnął identyczne wyniki, jak rok wcześniej, a dało to awans na miejsce barażowe. Gerega najpierw pokonał 1:0 Chojniczankę Chojnice w półfinale, a kilka dni później Skra ograła KKS Kalisz 3:0, dzięki czemu promocja do 1. ligi stała się faktem.

W swoim debiutanckim sezonie na stanowisku pierwszego trenera Konrad Gieraga miał za zadanie utrzymać klub na zapleczu Ekstraklasy. Misja pomimo trudnych początków zakończyła się powodzeniem, a Skra Częstochowa zajęła na koniec sezonu 13. miejsce w tabeli.

Konrad Gerega – prowadzone drużyny

klubrozpoczęcie pracyzakończenie pracy
Skra Częstochowa17.05.2021?

Konrad Gerega – aktualności