Zieliński znów na ustach Włochów, gigant bardzo chce Polaka

Piotr Zieliński to zawodnik, który wciąż nie podjął decyzji w sprawie swojej przyszłości. Reprezentant Polski ma umowę ważną z SSC Napoli do końca czerwca 2024 roku. Tymczasem kolejny włoski dziennikarz przekazał wieści o tym, że 29-latkiem interesuje się czołowy klub Serie A.

Piotr Zieliński
Obserwuj nas w
fot. Imago / Gabriele Maricchiolo Na zdjęciu: Piotr Zieliński
  • Czas mija i wciąż nie ma decyzji związanej z przyszłością Piotra Zielińskiego
  • Dziennikarz Pasquale Guarro przekonuje, że Inter Mediolan wydaje się coraz bardziej zdeterminowany w sprawie pozyskania zawodnika
  • Reprezentant Polski jest dzisiaj wyceniany na 35 milionów euro

Inter Mediolan zainteresowany pomocnikiem SSC Napoli

Piotr Zieliński trafił do SSC Napoli w 2016 roku. Wygrał z tą ekipą mistrzostwo Włoch i zaprezentował się także w Lidze Mistrzów. 86-krotny reprezentant Polski nie zdecydował jednak jeszcze czy będzie kontynuował karierę w klubie z Neapolu.

Dziennikarz Pasquale Guarro przekonuje, że Inter Mediolan jest poważnie zainteresowany Zielińskim. Przedstawiciele Nerazzurrich podobno podjęli już konkretne działania w kontekście zatrudnienia polskiego pomocnika, co dodaje dodatkowego smaczku całej sprawie.

Dziennikarz zaznacza jednocześnie, że transakcja – nawet jeśli zawodnik miałby trafić do klubu z Mediolanu latem przyszłego roku na zasadzie wolnego transferu – byłaby bardzo kosztowna. Przy czteroletnim kontrakcie suma z prowizją i wynagrodzeniem (bez dekretu wzrostu) mogłaby wynieść nawet 40 milionów euro.

Zieliński w tej kampanii wystąpił w 17 meczach. Zdobył w nich trzy bramki i zaliczył trzy kluczowe podania.

Czytaj więcej: Real Madryt – Napoli: typy, kursy, zapowiedź (29.11.2023)

Komentarze