Kolejne wieści ws. Zaniolo. Wszystko zależy od Romy

Nicolo Zaniolo
PressFocus Na zdjęciu: Nicolo Zaniolo

Z Włoch nadchodzą kolejne wieści w sprawie transferu Nicolo Zaniolo do Juventusu przekazywane przez znanego dziennikarza Alfredo Pedullę. Jego zdaniem piłkarz ma sporą szansę dołączyć do Starej Damy, jednak wszystko zależy od Romy.

  • Zaniolo chce dołączyć do Juventusu
  • Stara Dama jest gotowa spełnić wymagania Romy, jednak na swoich warunkach
  • Rzymsku klub musi zdecydować o przyszłości zawodnika

Juventus pracuje nad kolejnym wzmocnieniem

Nicolo Zaniolo znajduje się na radarze Juventusu już od bardzo długiego czasu. W zasadzie o tym potencjalnym ruchu mówiło się już przed rozpoczęciem minionego sezonu. Teraz temat wraca jak bumerang, a w ostatnich dniach pojawiają się coraz bardziej konkretne wieści w sprawie przenosin Włocha do stolicy Piemontu.

Roma oczekuje za swojego gracza około 50-60 milionów euro, choć mówi się, że rzymianie będą skłonni zaakceptować ofertę bliższą 50 milionom euro. Jak podaje Alfredo Pedulla Juventus jest gotów zapłacić taką kwotę za Zaniolo, jednak na swoich warunkach. Bianconeri oferują płatność w dwóch ratach. Teraz mieliby zapłacić 10-20 milionów euro, a pozostałą kwotę za rok. Najprawdopodobniej byłaby to więc umowa wypożyczenia z obowiązkiem wykupu.

Decyzja zatem należy teraz głównie do Romy, która musi podjąć decyzje, czy zaakceptuje takie rozwiązanie. Stara Dama na pewno nie zapłaci ekipie ze stolicy Italii pełnej kwoty w jednej racie.

Obecny kontrakt Zaniolo wygasa w czerwcu 2024 roku. Trwające lato jest więc ostatnim momentem, w którym giallorossi mogą ponegocjować cenę zawodnika. W przyszłym roku mając na uwadze kończący się kontrakt cena za Włocha może znacznie spaść. Jak dodaje Pedulla, Zaniolo jest chętny na transfer do Juventusu już w nadchodzących dniach.

Zobacz również: Szalone plany transferowe beniaminka Serie A

Komentarze