Napoli rusza po gwiazdę Lille. To on wejdzie w buty Zielińskiego?

SSC Napoli jest zmuszone pozyskać pomocnika, który zastąpi Piotra Zielińskiego. Na celowniku „Azzurrich” znalazł się Yusuf Yazici. Włosi przygotowują już ofertę Turkowi – podaje Ekrem Konur.

Yusuf Yazici
Obserwuj nas w
DPPI Media / Alamy Na zdjęciu: Yusuf Yazici

Yusuf Yazici zastąpi Piotra Zielińskiego w Napoli?

W letnim okienku transferowym SSC Napoli czekają spore roszady w składzie. Z klubem pożegna się Piotr Zieliński, który dołączy do Interu Mediolan. Jednak na oficjalne potwierdzenie przeprowadzki Polaka musimy poczekać do 1 lipca. „Azzurri” mają tego świadomość i już rozglądają się za następcą pomocnika. Nowe informacje w tej sprawie przekazał Ekrem Konur.

Turecki dziennikarz zdradził, że na celowniku SSC Napoli znalazł się Yusuf Yazici. Władze „Azzurrich” już przygotowują ofertę tureckiemu pomocnikowi. Zawodnik Lille ma otrzymać od włoskiego klubu propozycję dwuletniego kontraktu z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Warto wspomnieć, że potencjalny transfer 27-latka byłby bezgotówkowy. Kontrakt zawodnika z francuskim zespołem bowiem wygasa wraz z końcem czerwca.

Wychowanek Trabzonsporu piłkarskim profilem przypomina właśnie Piotra Zielińskiego. Yusuf Yazici pełni rolę ofensywnego pomocnika, który rozgrywa akcje ofensywne. Turek ma bardzo dobry przegląd pola, a także potrafi zachować się pod bramką przeciwnika.

Yusuf Yazici rozgrywa znakomity sezon w barwach Lille. Reprezentant Turcji rozegrał 37 spotkań. W tym czasie udało mu się 10-krotnie wpisać na listę strzelców, a także zaliczyć trzy asysty. Portal w obecnej chwili „Transfermarkt” wycenia 27-letniego pomocnika na 10 milionów euro.

Sprawdź także: Napoli szuka wzmocnień w obronie. W kręgu zainteresowań piłkarz Feyenoordu

Komentarze