Wschodząca hiszpańska gwiazda niebawem zmieni klub. “Nie damy rady go zatrzymać”

Gabri Veiga stał się w tym sezonie gwiazdą La Ligi. Klauzula odstępnego w kontrakcie pomocnika wynosi zaledwie 40 milionów euro i prezes klubu zdaje sobie sprawę, że latem będzie musiał pozwolić swojemu podopiecznemu odejść.

Gabri Veiga
PressFocus Na zdjęciu: Gabri Veiga
  • Gabri Veiga prezentuje się z fantastycznej strony w trwającym sezonie La Ligi
  • Klauzula odstępnego w jego kontrakcie wynosi tylko 40 milionów euro
  • Interesuje się nim Real Madryt, a także czołowe kluby Premier League. Prezes Celty Vigo przyznał, że jego klub nie zdoła zatrzymać perełki u siebie

“Chcielibyśmy zatrzymać Veigę u siebie, ale to niemożliwe”

Hiszpania nie zawodzi w dostarczaniu kolejnych perełek na światowy rynek. W tym sezonie w La Lidze pojawił się kolejny pomocnik, który oczarował fanów i ekspertów. Gabri Veiga w wieku 20 lat przebił się przebojem do wyjściowego składu Celty Vigo. Gwarantuje gole i asysty, imponuje też wybieganiem i zaangażowaniem. Nic dziwnego, że szybko znalazł się w kajetach wszelkich największych klubów na świecie. Klauzula odstępnego w jego kontrakcie wynosi zaledwie 40 milionów euro.

Chcemy zatrzymać Gabriego Veigę, ale będzie to niemożliwe z powodu klauzuli. Wiemy o niektórych propozycjach, które otrzymał. Nie możemy się z nimi równać. Real Madryt nie pytał nas o niego, więc nie wiemy, czy kontaktował się z samym piłkarzem. Cztery z dziesięciu najlepszych klubów Premier League już wysłało nam jednak pytania na temat Veigi – powiedział prezes Celty Vigo, Carlos Mourino.

Hiszpańskie media od kilku tygodni spekulują na temat zainteresowania ze strony Królewskich. Ci widzą w Veidze idealne wzmocnienie drugiej linii. Budżetowe, dodajmy, biorąc pod uwagę, że priorytetem Los Blancos pozostaje Jude Bellingham. Ten kosztować będzie zapewne trzykrotnie więcej, niż wynosi klauzula odstępnego 20-letniego Hiszpana.

Veiga rozegrał w tym sezonie 25 spotkań w La Lidze. Zanotował w nich dziewięć bramek i trzy asysty.

Zobacz więcej: Skrzydłowy opuścił zgrupowanie reprezentacji Hiszpanii.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze