Piłka Premier League
Piłka Premier League fot. Nike

West Ham oferuje 33 miliony za francuskiego obrońcę

West Ham United jeszcze przed zamknięciem okna transferowego chce wzmocnić defensywę swojej drużyny. Jak informuje Sky Sports, Młoty są zdeterminowane do sprowadzenia środkowego obrońcy AS Saint-Etienne, Wesley’a Fofany. Londyński klub miał złożyć w tej sprawie ofertę opiewającą na 33 miliony funtów.

Czytaj dalej…

Utalentowany 19-latek cieszy się dużym zainteresowaniem, ale w chwili obecnej faworytem do jego sprowadzenia jest właśnie West Ham. Złożona przez władze angielskiego klubu oferta jest najwyższą z otrzymanych do tej pory przez St. Etienne. Londyńczycy oferują 23 miliony funtów plus 10 milionów funtów w bonusach.

Wzmocnienie defensywy priorytetem West Hamu

Sprowadzenie nowego środkowego obrońcy jest obecnie priorytetem przedstawiciel West Hamu United. Do niedawna głównym kandydatem do wzmocnienia drużyny prowadzonej przez Davida Moyesa był James Tarkowski, ale trzy złożone dotychczas oferty zostały odrzucone przez władze Burnley. Teraz na jej celowniku znalazł się młody obrońca St. Etienne.

19-letni Francuz w kwietniu podpisał nowy kontrakt z klubem, ale niedawno poinformował trenera St. Etienne Claude’a Puela, że chce przenieść się do Premier League. Prawdopodobnie z tego względu zabrakło go w składzie drużyny na ostatnie spotkanie z FC Nantes. Zainteresowanie jego osobą wykazywał Leicester City, ale nie był w stanie spełnić oczekiwań francuskiego klubu.

Fofana w pierwszej drużynie St. Etienne rozegrał do tej pory 29 spotkań, w tym 19 na boiskach Ligue 1. Na swoim koncie ma również jedno trafienie we francuskiej ekstraklasie.

Komentarze