Suarez zagra w Atletico. Jest porozumienie z Barceloną!

Luis Suarez
Luis Suarez fot. Alexey Malgavko / Sputnik/ Hepta / Sport Pict

Luis Suarez zostanie zawodnikiem Atletico Madryt. Klub z Wanda Metropolitano potwierdził osiągnięcie porozumienia z Barceloną w sprawie warunków transferu urugwajskiego napastnika.

Czytaj dalej…

Oba kluby wydały w tej sprawie oficjalny komunikat. Atletico poinformowało, że finalizacja transferu uzależniona jest od wyników badań medycznych, których przeprowadzenie wydaje się być formalnością.

Suarez do Atletico przeniesie się za darmo, ale klub z Madrytu zobowiązał się do zapłaty Barcelonie sześciu milionów euro w różnego rodzaju bonusach. Urugwajczyk ma związać się z zespołem Diego Simeone na dwa najbliższe lata i zarabiać prawie 9 milionów euro netto.

Suarez porozumiał się z Barceloną

Wcześniej reprezentant Urugwaju doszedł do porozumienia z Barceloną w sprawie warunków rozstania i rozwiązania obowiązującej do czerwca 2021 roku umowy. Początkowo Luis Suarez oczekiwał od klubu wypłacenia całego należnego mu za ten okres wynagrodzenia, na co Barcelona kategorycznie się nie godziła. Piłkarz ostatecznie w tej kwestii ustąpił i obie strony doszły do porozumienia w sprawie zapłaty części przysługującej mu pensji za okres obowiązywania kontraktu.

Kilka tygodni temu Urugwajczyk został poinformowany przez nowego trenera Barcelony Ronalda Koemana, że nie znajduje się w jego planach na sezon 2020/21. Pozyskaniem zawodnika zainteresowani byli między innymi przedstawiciele Juventusu i Interu Miami, ale ostatecznie Suarez swoją karierę będzie kontynuował na hiszpańskich boiskach.

Trzeci strzelec Barcelony

33-letni napastnik żegna się z Barceloną po sześciu latach występów na Camp Nou. W tym czasie Suarez zdobył dla katalońskiego zespołu 198 goli, stając się dzięki temu trzecim najlepszym strzelcem klubu w historii. Więcej trafień dla Barcelony zaliczyli tylko Cesar Rodriguez (238) oraz Lionel Messi (634). Suarez wystąpił w 283 spotkaniach Dumy Katalonii.

Największym sukcesem odniesionym z Barceloną było zwycięstwo w Lidze Mistrzów w sezonie 2014/15. Z katalońskim klubem cztery razy sięgał także po mistrzostwo Hiszpanii (2015, 2016, 2018, 2019), czterokrotnie zdobywał Puchar Króla (2015, 2016, 2017, 2018), a także dwukrotnie Superpuchar Hiszpanii (2018, 2019).

W sezonie 2015/16, z niesamowitą liczbą 40 bramek na koncie, został również królem strzelców rozgrywek La Liga.

Komentarze