Zlatan Ibrahimović
Zlatan Ibrahimović fot. Abaca/Hepta/ SPORTPICTURES

Ibrahimovic, Balotelli, Toure i Giovinco na radarze Vasco?

Vasco da Gama co prawda boryka się z kłopotami finansowymi. Niemniej kandydat na prezydenta tego klubu Luiz Roberto Leven Siano ujawnił ostatnio swoje ambitne plany związane z ewentualnymi wzmocnieniami drużyny. W kręgu jego zainteresowania znajdują się tacy piłkarze jak: Zlatan Ibrahimovic, Mario Balotelli, Yaya Toure, Sebastian Giovinco, czy Alex Teixeira.

Czytaj dalej…

Przypomnijmy, że wybory na nowego sternika Vasco zaplanowane są na listopad. Leven ma zamiar przekonać do siebie głosujących ambitnymi planami transferowymi, a także projektem “Somamos” dzięki któremu brazylijski klub ma w ciągu sześciu lat zarobić 400 milionów dolarów.

Jednym z planów kandydata na prezydenta Vasco jest również przebudowana Estádio Sao Januário, którego pojemność miałby zostać powiększona do 55 tysięcy.

– Prowadzimy negocjacje, starając się stworzyć Vasco naszych marzeń – powiedział Leven w rozmowie z FOXSports.com.br.

– Balotelli i Ibrahimovic mają tego samego agenta. Ibrahimovic byłby bardziej śmiałym projektem – zaznaczył kandydat na prezydenta.

– Nie można myśleć, o tym, który świetny piłkarz może dołączyć do klubu, ale że sprowadzimy bardzo dobrych zawodników. Jeśli nie trafi do nas jeden piłkarz, to skupimy się na innym – powiedział Brazylijczyk.

Była pomocnik Manchesteru City i FC Barcelony, Yaya Toure, został łączony ostatnio z przeprowadzką do Botafogo. Ostatecznie zawodnik nie trafił do tego klubu, ale Leven zasugerował, że Vasco ma szansę na zawarcie umowy z byłym reprezentantem Wybrzeża Kości Słoniowej.

– W futbolu nie ma zbiegów okoliczności. Jeśli Toure nie trafił do Botafogo, to dlatego, że ktoś go zatrzymał. Może jest blisko mnie – mówił tajemniczo prawnik specjalizujący się w prawie morskim.

– Jeśli mielibyśmy w swoich szeregach piłkarzy na poziomie Balotelliego, Yaya Toure, Giovinco, Alexa Teixeiry, czy Souzy, bylibyśmy zespołem konkurencyjnym – skwitował Leven.

Vasco zajęło 12. miejsce w lidze w ubiegłym sezonie brazylijskiej ekstraklasy.

Komentarze