Górnik Zabrze ma nowego napastnika. To były gracz Legii

Szymon Włodarczyk
PressFocus Na zdjęciu: Szymon Włodarczyk

Górnik Zabrze oficjalnie poinformował o podpisaniu kontraktu z Szymonem Włodarczykiem. 19-letni napastnik związał się umową z czternastokrotnym mistrzem Polski do czerwca 2025 roku.

  • Górnik Zabrze pozyskał nowego napastnika
  • Z zabrzańskim klubem trzyletni kontrakt podpisał Szymon Włodarczyk
  • 19-letni napastnik poprzednio występował w warszawskiej Legii

Górnik Zabrze wzmacnia się przed nowym sezonem

Szymon Włodarczyk pochodzi ze sportowej rodziny. Wszystkim kibicom polskiej piłki bardzo dobrze jest znany jego ojciec, Piotr, który przez wiele lat grywał na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce, a z Legią wywalczył mistrzostwo Polski.

Nowy zawodnik Górnika Zabrze swoją przygodę z piłką zaczynał w Grecji. Grał w akademii Arisu Saloniki, co ma związek z karierą jego ojca, który występował w seniorskim zespole tego klubu. Po powrocie do Polski grał między innymi w Bałtyku Gdynia. Od 2016 roku był zawodnikiem warszawskiej Legii. W PKO Ekstraklasie zadebiutował 15 lipca 2020 roku.

W niedawno zakończonym sezonie rozegrał dwanaście oficjalnych spotkań w barwach Legii: 7 ligowych, 3 w Pucharze Polski i dwa w Lidze Europy. Na listę strzelców wpisał się raz – w spotkaniu z Motorem Lublin w krajowym pucharze. Występował także w III-ligowych rezerwach stołecznej drużyny, gdzie w siedemnastu spotkaniach zdobył dziesięć goli i zaliczył pięć asyst.

19-letni napastnik jest także etatowym reprezentantem Polski drużyn młodzieżowych. Swoją przygodę z polską kadrą rozpoczął w zespole U15. Obecnie gra dla drużyny U19.

Zobacz również: Najlepsi z najlepszych w PKO Ekstraklasie: Jedenastka Sezonu

Komentarze