Napastnik Barcy osiagnął porozumienie z nowym klubem

Memphis Depay
Pressfocus Na zdjęciu: Memphis Depay

Włoskie media informują, że coraz bliżej jest do osiągnięcia porozumienia między FC Barceloną i Juventusem tytułem transferu Memphisa Depaya. Stara Dama doszła już do porozumienia z zawodnikiem, o czym poinformował Matteo Moretto.

  • Wobec transferu Roberta Lewandowskiego dla Memphisa Depaya zabrakło miejsca w kadrze FC Barcelony
  • Holender początkowo nie chciał odchodzić, ale zmienił zdanie
  • Holender jest już według mediów jedną nogą w Juventusie

Krótka przygoda Depaya z Juventusem

Wraz z transferem Roberta Lewandowskiego jasne stało się, że w kadrze na następny sezon może zabraknąć miejsca dla Memphisa Depaya. Dziennikarze twierdzili, że Holender nie pasuje do stylu preferowanego przez Xaviego i może już po jednym sezonie opuścić FC Barcelonę.

Początkowo napastnik nie wykazywał zainteresowania takim rozwiązaniem, a w wywiadzie stwierdził nawet, że nie ważne ilu jeszcze zawodników sprowadzi klub, on dalej będzie chciał zostać. W opozycji do tej postawy stoją jednak czyny piłkarza,. który od ponad tygodnia jest w bliskich kontaktach z Juventusem. Najnowsze wiadomości w tej sprawie przekazał Matteo Moretto.

Według dziennikarza Relevo, doszło do przełomu w negocjacjach z Juventusem. Obie strony uzgodniły, że Depay będzie w Turynie zarabiał 7 milionów euro netto za sezon. Początkowo mówiło się o tym, że Barca będzie oczekiwała za niego kwoty zbliżonej do 20 milionów euro. Według mediów zarząd postanowił jednak zrobić ukłon w stronę napastnika, który dołączył w ubiegłym sezonie w trudnym okresie dla Blaugrany za darmo i nie będzie oczekiwał za niego pieniędzy. 

Dla FC Barcelony Memphis Depay rozegrał łącznie 36 meczów. Strzelił w nich 13 bramek i zanotował dwie asysty.

Zobacz u nas: Kolejna legenda Bayernu skrytykowała Lewandowskiego

Komentarze