PSG próbuje przekonać Ramosa królewskim wynagrodzeniem

Sergio Ramos
Sergio Ramos fot. Grzegorz Wajda

Codziennie pojawiają się nowe informacje dotyczące Sergio Ramosa. Jest to pokłosiem wygasającego po obecnym sezonie kontraktu Hiszpana z Realem Madryt. 34-latek podkreślał, że chce zakończyć karierę w Madrycie, ale włodarze Królewskich nie chcą zgodzić się na warunki proponowane przez agenta swojego kapitana.

Czytaj dalej…

Paryżanie wzmagają wysiłki

Sytuację spróbuje wykorzystać Paris-Saint Germain. Mistrzowie Francji pracują nad przedłużeniem kontraktów z Kylianem Mbappe i Neymarem, ale w międzyczasie starają się przekonać do transferu Sergio Ramosa. Podczas, gdy Real Madryt nie chce zgodzić się na przedłużenie umowy o dwa lata, a przy tym nie tylko nie zamierza podnosić jego pensji, ale chce ją obniżyć, Paris-Saint Germain proponuje kapitanowi mistrza Hiszpanii iście królewskie wynagrodzenie.

Jeśli 34-latek zdecyduje się opuścić Madryt i przenieść do Paryża, szejk Nasser Al-Khelaifi zagwarantuje mu trzyletnią umowę opiewającą na 20 milionów euro za sezon. Więcej w Paris-Saint Germain zarabiać będą tylko Mbappe i Neymar. Obecna pensja Ramosa w Realu Madryt wynosi 12 milionów.

Niepokojące sygnały

Przed wtorkowym spotkaniem reprezentacji Hiszpanii przeciwko Niemcom w ramach Ligi Narodów, Sergio Ramos miał wziąć udział w poniedziałkowej konferencji prasowej. W mediach spekulowano, że ogłosi wówczas chęć pozostania w Realu Madryt, a może nawet osiągnięcie porozumienia w kontekście przedłużenia umowy. W ostatniej chwili Hiszpan odwołał jednak swój udział w konferencji, a w jego miejsce pojawi się Rodri. Przypomnijmy, że przez politykę Realu Madryt w kontekście przedłużania kontraktów z piłkarzami powyżej 30. roku życia zaledwie o jeden sezon, stolicę Hiszpanii w 2017 roku opuścił portugalski obrońca, Pepe, który niedawno przedłużył swoją umowę z FC Porto.

Komentarze