Pięć klubów Premier League zainteresowanych jednym graczem

Kluby Premier League bacznie przyglądają się zawodnikom, który występują na jej zapleczu. Jednym z piłkarzy, który wzbudził zainteresowanie aż pięciu zespołów, jest Alex Scott.

Alex Scott
PressFocus Na zdjęciu: Alex Scott
  • Alex Scott notuje znakomity sezon w Championship
  • Pomocnik Bristol City ma już na koncie pięć asyst
  • 19-latkiem interesują się kluby z Premier League

Scott w lecie trafi do Premier League?

Kluby i piłkarze rywalizujący w Championship są pod baczną obserwacją skautów pracujących dla drużyn z Premier League. Zwykle po graczy z zaplecza angielskiej elity sięgają mniejsze i średnie ekipy, ale w przypadku niektórych wyróżniających się zawodników do rywalizacji o ich podpis włączają się także giganci.

Jednym z nazwisk, które znalazło się na radarach aż pięciu zespołów ze szczytu jest Alex Scott. Pomocnik Bristol City ma zaledwie 19-lat, a jego dorobek w koszulce The Robins to już 81 spotkań, w tym 73 na drugim poziomie rozgrywkowych w Anglii.

Kto myśli o pozyskaniu Scotta w letnim okienku transferowym? Według Daily Mail zainteresowanie graczem środka pola wyraziły takie ekipy jak West Ham, Newcastle, Leeds, Tottenham i Wolverhampton. Potencjalni przyszli pracodawcy młodzieżowego reprezentanta Anglii będą musieli wyłożyć około 30 milionów euro, bo na tyle wycenia go klub z Ashton Gate.

W tym sezonie Scott zaliczył 39 meczów w barwach Bristol City, strzelił gola i zanotował pięć ostatnich podań.

Komentarze