Ostra krytyka Dembele. “Najpierw całuje herb, a później robi to”

Ousmane Dembele w minionym okienku transferowym zamienił Barcelonę na Paris Saint-Germain. Zachowanie Francuza wzbudziło ogromne kontrowersje. I po raz kolejny spotkało się z krytyką - tym razem ze strony bliskiego otoczenia prezesa Blaugrany.

Ousmane Dembele
IMAGO / Sportimage Na zdjęciu: Ousmane Dembele
  • Ousmane Dembele w letnim okienku odszedł z Barcelony i dołączył do Paris Saint-Germain
  • Transfer reprezentant Francji wywołał lawinę komentarzy krytykujących zawodnika
  • Teraz do tej sytuacji odniósł się Enric Masip, doradca prezesa Blaugrany

Dembele znowu krytykowany. “Wolę grać dzieciakami z akademii”

Jeżeli dojdzie do pojedynku FC BarcelonaParis Saint-Germain, Ousmane Dembele raczej nie może liczyć na ciepłe powitanie w stolicy Katalonii. Reprezentant Francji wymusił transfer do Paryża, chociaż wcześniej zapewniał, że jego marzeniem jest sięgnąć po zwycięstwo w Lidze Mistrzów w koszulce Blaugrany.

Zachowanie Dembele było i nadal jest powszechnie krytykowane. Tym razem całą sytuację w rozmowie portalem sport.es skomentował Enric Masip, bliski doradca Joana Laporty, prezesa klubu z Camp Nou:

– Wolę zawodnika, który rozgrywa mecz oceniony na 7/10 lub 8/10, niż takiego, który notuje spotkanie 10/10, a dwa dni później odchodzi do innego zespołu, aby zarobić więcej.

– Bardzo łatwo jest całować herb, gdy strzelisz gola lub promujesz się mediach społecznościowych. To uzasadnione, chcesz zarabiać więcej. Ale kiedy jesteś zaangażowany, nie patrzysz na pieniądze i nie mówisz jednego dnia jednej rzeczy, a drugiego dnia innej.

– Wolałbym grać dzieciakiem z La Masii lub Raphinhą, który daje z siebie wszystko na każdym treningu, niż kimś, kto daje ci występ 9/10, a następnego dnia 3/10.

Komentarze