Mbappe otwarty na rozstanie z PSG, możliwy darmowy transfer w 2024 roku

Real Madryt wciąż rozważa pozyskanie Kyliana Mbappe. Najnowsze doniesienia związane z ewentualną przeprowadzką Francuza do ekipy z La Liga, podał AS.

Kylian Mbappe
fot. PressFocus Na zdjęciu: Kylian Mbappe
  • Kylian Mabppe w teorii ma ważny kontrakt z Paris Saint-Germain do 2025 roku
  • AS przekonuje, że Francuz może rozstać się z ekipą z Parc des Princes na zasadzie wolnego transferu
  • Real Madryt ma plan, aby pozyskać 24-latka na zasadzie wolnego transferu latem przyszłego roku

Real Madryt w końcu dopnie swego?

Real Madryt już od dłuższego czasu jest zainteresowany pozyskaniem Kyliana Mbappe. Wydawało się, że blisko zrealizowania tego celu sternicy Los Blancos byli w minionym roku. Ostatecznie piłkarz zdecydował się na przedłużenie umowy z Paris Saint-Germain.

AS przekonuje natomiast, że władze Realu uzbroiły się w cierpliwość. Jednocześnie stołeczny klub nie chce wchodzić w negocjacje z mistrzami Francji. Tym samym władze klubu z Madrytu planują pozyskać Mbappe na zasadzie wolnego transferu. Sam zawodnik podobno już wyraził chęć przeprowadzki do ekipy z La Liga.

Na mocy umowy podpisanej przez reprezentanta Francji w 2022 roku, Mbappe może odejść z PSG w 2024 roku. Warunkiem ma być jednak to, aby piłkarz nie aktywował opcji związanej z przedłużeniem kontraktu latem 2023 roku.

24-latek w tej kampanii wystąpił łącznie w 33 meczach. Zdobył w nich 31 bramek, a także zaliczył osiem kluczowych podań.

Czytaj więcej: Mbappe na czele rankingu najwartościowszych zawodników świata

Komentarze