Kostas Manolas
Kostas Manolas fot. Razvan Pasarica / Sport Pictures

Manolas do Juve, Higuain do Romy?

Według doniesień La Gazzetta dello Sport możliwa jest wymiana zawodników między Juventusem FC i AS Romą. Do ekipy ze stolicy Włoch miałby trafić Gonzalo Higuain, a w przeciwnym kierunku miałby się udać Kostas Manolas.

Czytaj dalej…

Według informacji popularnego włoskiego dziennika wartość wymienionych na wstępie piłkarzy szacowana jest na 36 milionów euro. Grecki obrońca ma taką kwotę wpisaną w swoim kontrakcie jako klauzula odstępnego. Z kolei argentyński napastnika za taką sumę miał trafić do Chelsea FC, gdyby przedstawiciel Premier League zdecydował się wykupić piłkarza z Juve.

Powyższa transakcja zdaniem La Gazzetta dello Sport może mieć sens, bo Roma może zyskać napastnika po ewentualnym rozstaniu z Edinem Dzeko, który jest łączony z przeprowadzką do Interu Mediolan. Ponadto rzymianie muszą zebrać 45 mln euro na uregulowanie spraw związanych z finansowym fair-play.

Tymczasem turyńczycy potrzebują wzmocnień w defensywie, mając wypełnić luki po Andrei Barzaglim i Martinie Caceresie. Pierwszy zakończył piłkarską karierę, a drugi wrócił z wypożyczenia do Lazio Rzym.


Komentarze