Manchester United wiosną wznowi rozmowy ws. Sancho

Jadon Sancho
Jadon Sancho fot. PressFocus

Jadon Sancho i jego przyszłość to temat, który elektryzuje nie tylko kibiców Borussii Dortmund. Anglik według mediów może zasilić szeregi Manchesteru United. Najnowsze doniesienia środków masowego przekazu wskazują natomiast, że mało prawdopodobne jest, aby zawodnik dołączył do ekipy z Premier League tej zimy. Rozmowy w sprawie jego transferu mają zostać wznowione wiosną.

Jadon Sancho ostatnio znów zaczął błyszczeć. W tym roku w trzech rozegranych spotkaniach reprezentant Anglii zdobył dwie bramki, notując również dwie asysty. Kwestią czasu było zatem, kiedy pojawią się doniesienia na temat jego ewentualnego transferu.

Obecna umowa 20-latka z Borussią Dortmund obowiązuje do końca czerwca 2023 roku. Wygląda jednak na to, że zawodnik jej nie wypełni. Wszystko jest związane z tym, że chętni na sprowadzenie wychowanka Manchesteru City są sternicy Czerwonych Diabłów.

Sancho tej zimy raczej nie ruszy się z Dortmundu

W każdym razie ewentualna zmiana klubu z udziałem piłkarza może mieć miejsce latem. Pewny takiego rozwiązania wydaje się znany niemiecki dziennikarz Raphael Honigstein, który wypowiedział się na ten temat w podcaście Transfer Talk.

W związku z pandemią koronawirusa, która wpływa na finanse we wszystkich klubach piłkarskich, dziennikarz przekonuje, że niemiecki klub może być nico bardziej elastyczny w sprawie ustalenia sumy odstępnego za zawodnika. Nie zmienia to jednak faktu, że Borussia Dortmund i tak zarobi krocie na transakcji z udziałem Anglika.

Raphael Honigstein przekonuje, że punktem odniesienia dla władz BVB jest transfer z udziałem Leroya Sane do Bayernu Monachium. Przedstawiciele Borussii utrzymują jasne stanowisko. Skoro mistrzowie Bundesligi wyłożyli 60 milionów euro na zawodnika, który był rok przed końcem kontraktu, to tym bardziej może domagać się wyższej sumy za piłkarza, mającego umowę jeszcze przez dwa lata.

Sancho w koszulce BVB wystąpił łącznie w 120 meczach, notując w nich 40 trafień i 56 asyst. Najbardziej zdeterminowany w sprawie pozyskania zawodnika wydaje się Manchester United.

Komentarze