Manchester United dokona zmian w środku pola. Szuka następcy wielkiego nazwiska

Manchester United zamierza dokonać poważnych zmian w środku pola. Na dalszą przygodę na Old Trafford nie może liczyć Sofyan Amrabat. Szykuje się także głośne pożegnanie.

Kobbie Mainoo i Casemiro
Obserwuj nas w
fot. Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Kobbie Mainoo i Casemiro

Casemiro i Amrabat na wylocie

Manchester United nie notuje satysfakcjonującego sezonu. Klub szybko pożegnał się z Ligą Mistrzów, a na dodatek najprawdopodobniej nie zagra także w kolejnej edycji prestiżowych rozgrywek. Erik ten Hag może latem opuścić Old Trafford, podobnie jak wielu piłkarzy. Czerwone Diabły znów szykują rewolucję kadrową, która nie ominie także największych nazwisk. Do poważnych zmian powinno dojść w środku pola, gdyż ta formacja zwyczajnie nie działa po myśli pionu sportowego.

To ostatnie miesiące w Manchesterze United dla Sofyana Amrabata, który jest tylko wypożyczony z Fiorentiny. Po Marokańczyku spodziewano się wiele, a jego gra to olbrzymi zawód. Angielski gigant oczywiście nie zamierza korzystać z opcji definitywnego wykupu.

Co ciekawe, klub szykuje się także do rozstania z Casemiro. Drugi sezon byłego gwiazda Realu Madryt na Old Trafford jest bardzo nieudany. Mając na uwadze, jak wielkie ma zarobki, a także jak kruche jest jego zdrowie, Manchester United uznał, że może wydać te pieniądze zdecydowanie lepiej. Jeśli tylko pojawi się zainteresowanie, Brazylijczyk odejdzie.

Czerwone Diabły rozglądają się więc za jego następcą. W klubie na pewno zostanie Kobbie Mainoo, który ma być twarzą nowego projektu. To wokół niego zostanie zbudowany środek pola, więc Manchester United chce sprowadzić zawodników, którzy dopasują się charakterystyką do Anglika.

Zobacz również: Manchester United czy Bayern? Zidane ma preferowany kierunek!

Komentarze