Jakub Łabojko i Fatos Beqiraj
Jakub Łabojko i Fatos Beqiraj fot. Radosław Bełżek

Kolejny Polak zagra w lidze włoskiej

Jakub Łabojko został w piątek nowym zawodnikiem Brescii Calcio. 22-letni pomocnik przenosi się do włoskiego drugoligowca na zasadzie definitywnego transferu ze Śląska Wrocław. Piłkarz podpisał z klubem ze Stadio Mario Rigamonti trzyletni kontrakt.

Czytaj dalej…

Łabojko pierwsze kroki w piłce stawiał w klubie ŁTS Łabędy, z którego przeniósł się do szkółki piłkarskiej Piasta Gliwice. W pierwszym zespole z Górnego Śląska nie doczekał się jednak debiutu i ostatecznie pożegnał się z nim w 2016 roku.

Pierwszą połowę sezonu 2016/17 spędził w zespole Ruchu Radzionków, by wiosną 2017 roku zasilić szeregi drugoligowego wówczas Rakowa Częstochowa. Łabojko był podstawowym zawodnikiem drużyny, która najpierw wywalczyła awans do I ligi, a następnie zajęła siódme miejsce na zapleczu ekstraklasy.

Jego bardzo dobre występy w niższych klasach rozgrywkowych zauważyli przedstawiciele Śląska Wrocław, sprowadzając go do stolicy Dolnego Śląska latem 2018 roku. Od tamtej pory Łabojko rozegrał 57 spotkań na boiskach Ekstraklasy, zdobywając w nich trzy gole. Teraz swoich sił spróbuje na boiskach włoskiej Serie B.

Nowy klub 22-letniego pomocnika w poprzednim sezonie pożegnał się z rozgrywkami Serie A. Nowy sezon 2020/21 Brescia zainauguruje już za tydzień. 26 września zmierzy się u siebie z Ascoli.

Komentarze